Головна  →  Новини  →  9 жовтня 2019

Бібліотека ім. Махтумкулі презентує ... «Будівничий слова української держави» до 250-річчя від дня народження І.П.Котляревського (фото)

Бібліотека ім. Махтумкулі презентує ... «Будівничий слова української держави» до 250-річчя від дня народження І.П.Котляревського (фото)

Будеш, батьку, панувати, 

Поки живуть люди, 

Поки сонце з неба сяє, 

Тебе не забудуть.

Т.Г.Шевченко

Днями у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини відбулося засідання літературної вітальні.

Літературно-музичний захід був присвячений 250-річюю від дня народження І.П. Котляревського. У заході взяли участь: член Національної спілки письменників України, кандидат історичних наук Володимир Петрук, член Спілки журналістів України, письменник і поет Ігор Шестак, фортепіанний дует «Но-Та» у складі лауреатів міжнародних премій «Дружба» та імені С.С. Гулака-Артемовського - Нонни Козлової і Тетяни Чайки, учні Київської дитячої музичної школи № 23 та представник дирекції середньої загальноосвітньої школи № 235 ім. В.Чорновола - Анастасія Штефан.

Володимир Іванович Петрук розповів присутнім цікаві факти з біографії та творчості великого українського письменника. Ігор Шестак презентував до перегляду рідкісне видання славетної «Енеїди» 1842 року видання, яке є бібліографічною рідкістю. Це перше повне видання поеми в шести частинах, що вийшло лише після смерті письменника. Його здійснив український книгар О. А. Волохінов 29 вересня 1842 року в Харківській університетській друкарні. За договором 1828 року видавець закупив у І. П. Котляревського весь рукопис «Енеїди», заплативши письменникові авторський гонорар – дві тисячі карбованців.

Приємним музичним подарунком, для присутніх на заході став виступ фортепіанного дуету «Но-Та» та учнів КДШМ № 23, які виконали українські народні пісні, уривки з опери М. Лисенка «Наталка Полтавка» та поетичні твори І.П.Котляревського.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку