Головна  →  Новини  →  20 грудня 2019

«Через поле, через гай йде до діток Миколай!" Народознавче свято у бібліотеці «Джерело» (фото)

«Через поле, через гай йде до діток Миколай!" Народознавче свято у бібліотеці «Джерело» (фото)

Вже декілька років поспіль у бібліотеці «Джерело» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини діє комплексна цільова програма «Тарасове поле», спрямована на відродження національної культури, утвердження етнічного самоусвідомлення та самоіндефікації українців в сучасному світі. На Варвари, напередодні свята – дня Святого Чудотворця Миколая автори програми: завідувач бібліотеки Тетяна Михайлівна Кравченко та заслужена артистка України Тетяна Дмитрівна Негрій запросили користувачів бібліотеки на чудове дійство - народознавчий захід «Через поле, через гай йде до діток Миколай», присвячений Новорічним та Різдвяним святам, обрядам та традиціям українського народу.

Активну участь в обрядовому святі взяли заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Івана Огієнка, Міжнародної кінопремії «Логос-Sinema» Дмитро Федорович Ломачук та учні загальноосвітнього навчального закладу № 223, які показали чудові знання народних традицій: виконували пісні, читали вірші та з великим задоволенням брали участь у традиційних новорічних забавах українців.

Під час заходу присутні дізнались про календарно-побутові звичаї та обряди українців в період Різдвяних свят; мали нагоду поспілкуватись з священиком храму Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» отцем Романом (Баранов), який розповів дітям про духовність Різдвяних свят в житті українців.

В завершенні заходу думки, бажання і слова  всіх присутніх об’єднались у спільній молитві за мир в Україні.

До відома: бібліотека «Джерело» запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі програми «Тарасове поле», чергова зустріч відбудеться 16.01.2020 за адресою (вул. Симиренка, 5-а). За інформацією звертайтесь до завідувача бібліотеки Тетяни Михайлівни Кравченко за тел. 458-67-71.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку