Головна  →  Новини  →  27 лютого 2020

У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» пройшла творча зустріч з письменником Володимиром Петруком (фото)

У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» пройшла творча зустріч з письменником Володимиром Петруком (фото)

26 лютого у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини відбулась цікава зустріч з кандидатом історичних наук, науковим співробітником Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Володимиром Івановичем Петруком. Письменник, публіцист, член Національної спілки письменників України запропонував присутнім обговорити тему утворення української держави під назвою Скіфія.

Особливими учасниками зустрічі стали науковець, історик, член Національної спілки журналістів України Микола Васильович Гладкий та відомий журналіст, член Національної спілки журналістів України Олександр Віталійович Вахній. Під час зустрічі В.І.Петрук розповідав про свої розвідки, про Скіфський сакральний центр Екзампай, на його думку, ця історична місцевість в Україні на межі Кіровоградської та Миколаївської областей вважається сакральним центром Великої Скіфії. Володимир Іванович також представив до уваги присутніх видання: «Велика Скіфія Оукраїна» (2001), яку мають у своїх фондах найбільші бібліотеки України і світу, «Екзампай – сокральний центр великої Скіфії» (2006), та одну з останніх своїх книг «Велика Скіфія переможе» (2011).

Про роль Скіфії в контексті культурної спадщини України розповів присутнім М.В.Гладкий, який віддавна досліджує, збирає та популяризує тисячолітню спадщину Скіфії. Його унікальні колекції, яким позаздрить не один музей, стали підставою і основою для неймовірних книг «Золоті хвилі Скіфії», «Містерії скіфів» та «Знахар Еллади». Микола Васильович називає свою колекцію «Українським Лувром» і під час зустрічі представив присутнім два бронзові скіфські котли.

Підсумком цікавої зустрічі стали неймовірні враження, подаровані книги та фото на пам'ять про зустріч у бібліотеці. До наступних зустрічей, чекаємо на Вас у бібліотеці: бульвар Ромена Роллана, 13-В.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку