Головна  →  Новини  →  6 травня 2020

Блажен народ, що мав такого сина…. ЦРБ ЦБС «Свічадо» до 180 річчя від дня народження Марка Кропивницького

Блажен народ, що мав такого сина…. ЦРБ ЦБС «Свічадо» до 180 річчя від дня народження Марка Кропивницького

Блажен народ, що мав такого сина,

Там, де його терниста путь ішла,

З нових квіток і колосків звила

Вінок йому безсмертний рідна Україна…

М.Рильський

У травні виповнюється 180 років від дня народження драматурга, актора, режисера, композитора, фундатора українського професійного театру   Марка Лукича  Кропивницького. Ім’я Марка Кропивницького ось уже третє століття живе в серцях і в пам’яті українців. Рідкісно обдарованай, талановитий, він створив понад 40 п’єс, заснував перший національний професійний театр на теренах Східної України (уславлений театр корифеїв), виховав ціле покоління українських акторів-професіоналів.

До уваги читачів  Центральна районна бібліотека Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини пропонує інформаційний електронний ресурс СТОРІНКА М.КОПИВНИЦЬКОГО, тут зібрано перелік інформаційних та літературних джерел про життєвий і творчий шлях М.Кропивницького.

Розширити коло  інформаційних джерел про видатного українця можна за посиланням: Кропивницький – читай більше, де представлено електронну версію книги  Ростислава Коломійця «Марко Кропивницький», серія: Знамениті українці. До уваги читачів –  цікава розповідь про чудові акторські дані М.Кропивницького, талант композитора та художника; про творчість М.Садовського, М.Заньковецької, М.Старицького, І.Карпенко-Карого та інших корифеїв українського театру з ким пов’язана творчість Марка Кропивницького. Приємного читання!

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку