Головна  →  Новини  →  6 листопада 2020

Сергій Павловський вшанував пам'ять визволителів столиці (фото)

Сергій Павловський вшанував пам'ять визволителів столиці (фото)

Сьогодні, у День визволення Києва від нацистів, керівництво Святошинської РДА на чолі з головою Сергієм Павловським віддало данину пам’яті бійцям, що в роки Другої світової війни з запеклими боями, ціною власних життів звільнило столицю України від фашистських загарбників.

Представники Святошинської РДА та місцевої громади, помічник народного депутата Миколи Тищенка приїхали до пам’ятника воїнам-автомобілістам (вул. Симиренко, 19), де відбулося покладання квітів і вшанування учасників боїв за Київ.

Після цього Сергій Павловський відвідав Святошинське кладовище, де поховані знані в районі герої Другої світової війни, іменами яких названо вулиці району – Феодора Пушина та Михайло Котельников. Керівництво Святошинського району поклало квіти до могил героїв та вшанувало пам'ять усіх загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання. Панахиду за загиблими відправив настоятель храму блж. Ксенії Петербурзької отець Гліб.

«Ми не маємо права забути подвиг захисників усього світу від нацизму, мужність та самопожертву героїв, що поклали свої життя заради того щоб ми, їх нащадки, творили майбутнє. Саме тому ми сьогодні та в інші знакові дати, пов’язані з Другою світовою війною, вшановуємо захисників Батьківщини і вклоняємося їм з вдячністю», - сказав Сергій Павловський.

До відома: На місці Святошинського кладовища, тоді ще передмістя Києва, у 1943 році точилися запеклі бої з визволення столиці України від нацистів. У перші дні після визволення й пізніше саме тут першими почали хоронити загиблих та померлих від ран, отриманих під час визволення Києва. У 50 – 70 роках минулого століття на цьому кладовищі було перезахоронено рештки ще 398 солдат і офіцерів, які знайшли під час пошукових експедицій юні слідопити. На святошинському кладовищі чимало братських могил загиблих у Другій світовій війні. Також тут знайшли спокій 26 вояків 1-ї Чехословацької Окремої Бригади, що загинули під час звільнення нашого міста.

На сьогодні у Святошинському районі проживає 18 учасників визволення Києва від нацистів.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку