Головна  →  Новини  →  21 листопада 2020

Сьогодня в Україні відзначається День Гідності та Свободи

Сьогодня в Україні відзначається День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи встановлено Указом Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014. 

Відзначається свято 21 листопада на честь початку двох революцій - Помаранчевої революції (2004 року) і Революції Гіднос ті (2013 - 2014 років). 

День Гідності та Свободи уособлює утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У цей день по всій Україні проходять урочисті, меморіальні та культурно-мистецькі заходи, церемонії покладання квітів за участі представників влади, учасників революційних подій в Україні у ХХІ столітті, родин Героїв Небесної Сотні, учасників антитерористичної операції та операції об'єднаних сил на сході країни.

 Цього року відзначення Дня Гідності та Свободи відбувається під гаслом "ВІЛЬНІ ТВОРИТИ МАЙБУТНЄ" та проводиться з дотриманням карантинних обмежень, пов'язаних з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Тому акцент робиться на належному інформаційному супроводі святкування, реалізації національно-патріотичних медійних проєктів, розповсюдженні відповідної тематичної соціальної реклами. 

Гідність та свобода - цінності, за які українці боролися протягом багатьох віків і готові відстоювати тепер. Встановлення Дня Гідності та Свободи свідчить про незмінність європейського шляху розвитку України, досягнення в утвердженні незалежності та європейської інтеграції, закріплення курсу України на вступ до НАТО.

Перейти до спискуВерсiя для друку