Головна  →  Новини  →  26 лютого 2021

Третина всіх зареєстрованих безробітних – молодь

Третина всіх зареєстрованих безробітних – молодь

Кожен третій зареєстрований в Києві безробітний - молода людина віком до 35 років. Ще стільки ж – громадяни у віці від 35 до 44 років.

«Одна із головних проблем на ринку праці столиці, що впливає на вирішення питання працевлаштування безробітних, зокрема, молоді, - дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили», – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

З початку року послугами Київського міського центру зайнятості скористалися 11 тисяч осіб з числа молоді. Серед безробітної молоді – 82 % службовців, 16 % робітників та 2 % осіб без професії або таких, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки. 10,9 відсотків молодих безробітних перед тим, як звернулися до служби зайнятості, не працювали більше одного року. Більшість молодих людей, які працювали до втрати роботи, прийшли з оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів; державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування; фінансової та страхової діяльності; інформації та телекомунікації; діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; переробної промисловості.

Основними причинами безробіття в молодіжному середовищі є, зокрема, недостатній рівень взаємодії між навчальними закладами та роботодавцями; відсутність у молодих фахівців необхідної кваліфікації; завищені вимоги до заробітної плати на майбутньому робочому місці.

Навантаження на одне вільне робоче місце на ринку праці м. Києва становить 3 особи. У той же час спостерігається відсутність вакансій для службовців (в середньому на 1 вакансію претендують 7 службовців), тоді як з робітничими спеціальностями навпаки – кількість вакансій відчутно перевищує кількість претендентів на них.

Враховуючи актуальність проблеми молодіжного безробіття, у Київському міському центрі зайнятості приділяють значну увагу цій категорії безробітних.

«Щоб привернути увагу молоді до актуальних на ринку праці професій, зокрема, в умовах карантину, столична служба зайнятості проводить цілеспрямовану системну профорієнтаційну роботу з учнівською та студентською молоддю столиці. Тематичні вебінари та семінари, презентації професій, тренінги з техніки пошуку роботи, – усе це, сподіваємось, сприятиме вмотивованому вибору професії молодими людьми», - підкреслив Віктор Білич.

Перейти до спискуВерсiя для друку