Головна  →  Новини  →  20 квітня 2021

Святошин вшанував пам'ять загиблого в зоні ООС захисника України - громадянина Грузії Давида Шартави (фото)

Святошин вшанував пам'ять загиблого в зоні ООС захисника України - громадянина Грузії Давида Шартави (фото)

20 квітня біля пам’ятника Святоші поблизу Святошинської РДА (просп. Перемоги, 97) віддали данину пам'яті громадянину Грузії, військовослужбовцю військової служби за контрактом 2 гірсько-штурмового батальйону старшому солдату Давиду Шартаві. Боєць, що отримав перший бойовий досвід на Батьківщині - у Грузії під час агресії з боку Російської Федерації на початку 90-х, вважав, що в наших народів - спільний ворог і ми потребуємо допомоги братського народу, тому приїхав до України й був призваний на військову службу за контрактом Святошинським районним в місті Києві військовим комісаріатом у 2016 році. 

Під час виконання бойового завдання в зоні проведення операції об'єднаних сил 18.04.2021 в зоні відповідальності оперативно-тактичного командування “Схід” внаслідок обстрілу з АГС-17 незаконних збройних формувань, які підтримуються Російською Федерацією, військовослужбовець отримав наскрізне поранення шиї, несумісне з життям. 

На жалобній церемонії прощання з героєм були присутні представники районної влади на чолі з головою Святошинської РДА Сергієм Павловським, представники Посольства Грузії, а саме: заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні Давид Бочорішвілі, віце-консул Посольства Заза Надірадзе, аташе з питань оборони при Посольстві бригадний генерал Леван Гамкрелідзе - а також виконувач обов’язків заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Олександр Голоднюк, начальник відділу морально-психологічного забезпечення оперативного командування "Захід" підполковник Володимир Демидюк, заступник командира 128 окремої гірсько-штурмової бригади полковник Денис Подолян, районний військовий комісар Святошинського РВК підполковник Євген Яковчук, представники Грузинського національного легіону. На жаль, у зв'язку з епідемічною ситуацією в столиці попрощатися із загиблим захисником України Давидом Шартавою не мали змоги численні представники святошинської громади, та серця всіх українців щемлять від нестримного болю втрати. У загиблого на батьківщині залишилася вдова та діти. 

Пам'ять Давида Шартави присутні на громадянській панахиді вшанували хвилиною мовчання, провели його в останню путь з усіма військовими почестями. Загиблого героя доправлять на батьківщину, до Тбілісі, де і поховають.

Перейти до спискуВерсiя для друку