Головна  →  Новини  →  7 травня 2021

Релігійна громада храму на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" відзначила престольне свято, з яким парафіян особисто привітав Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України (фото)

Релігійна громада храму на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" відзначила престольне свято, з яким парафіян особисто привітав Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України (фото)

Сьогодні релігійна громада храму на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" (вулиця Симиренка, 12) відзначає престольне свято (п'ятниця Світлого тижня), яке традиційно відвідали вище духовенство країни й очільник Святошинського району Сергій Павловський.

Урочисте богослужіння на честь храмового свята звершив Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, у співслужінні з Високопреосвященнішим Агапітом, Архієпископом Вишгородськи, намісником Михайлівського Золотоверхого монастиря, і Преосвященнішим Лаврентієм, єпископом Васильківським, вікарієм Київської єпархії.

На святковій Божественній літургії разом із служителями храму на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" була присутня численна місцева парафія. По завершенні богослужіння відбулася хресна хода навколо церкви.

Цьогорічне відзначення престольного свята було означене ще однією значимою для парафіян храму подією - освяченням меморіального барельєфа на честь спочилого в минулому році будівничого і настоятеля храму, благочинного Святошинського і Голосіївського районів міста Києва митрофорного протоієрея Валерія Семанца (1955 - 2020), який організував відбудову зруйнованої святині Братської Борщагівки та став гідним наставником і вірним другом не тільки для всієї парафії храму, а й для місцевої громади.

Довідково: У храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» богослужіння розпочалися в 1995 р. Незадовго, 27 березня 1996 р., до парафії було призначено нового настоятеля – протоієрея Валерія Семанцо.

Валерій Семанцо окрім свого церковного призначення мав активну суспільно-громадську діяльність – серед іншого він був членом районної Міжконфесійної духовної Ради Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації.

Вперше церква в ім'я Пресвятої Богородиці Живоносного Джерела у Братській Борщагівці була зведена, очевидно, у сер. 30 – сер. 50 рр. XVII ст. (між 1632 та 1657 рр.), щойно після заснування самого села, що виникло на землях, наданих “у вотчину” Київському Братському Богоявленському монастиреві козацьким гетьманом Іваном Петражицьким-Кулагою. Про це свідчить дарчий напис на старому Євангелії, подарованому храмові у 1657 р.

Перейти до спискуВерсiя для друку