Головна  →  Новини  →  7 травня 2021

Звернення голови Святошинської РДА Сергія Павловського з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом і Другій світовій війні

Звернення голови Святошинської РДА Сергія Павловського з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом і Другій світовій війні

Шановна святошинська громадо! 

Напередодні відзначення двох сумних та водночас життєствердних свят – Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - хочу звернутися до кожного святошинця, до кожної людини, яка сповідую мир, гуманізм і демократію, зі словами: «1939 – 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». 

Прийдешні травневі державні свята – це данина глибокої шани, поваги, уклінної вдячності всім тим, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни – за визнанням суспільства та істориків, найбільш кривавої і жорстокої війни в історії людства. Та не потрібно забувати й применшувати роль тих, хто боровся за перемогу у підпіллі, був учасником партизанського руху, виборював перемогу своєю невтомною, героїчною працею на оборонних підприємствах у тилу, як остарбайтери проти власної волі опинилися на чужині та гарували на загарбників. Сьогодні не забуваймо й тих, хто залишився на окупованих територіях і відчув увесь біль приниження, знущання ворога, а також дітей війни, що першими своїми відчуттями згадують страх і голод. 

Упевнений, що немає в Україні родини, якої не торкнулася б та війна. І попри роки, що минають після її переможного завершення, ми не забуваємо подвиг наших захисників та визволителів. Ми не маємо на це морального права, бо і сьогодні на нашій землі ворог, і сьогодні ми вимушені зі зброєю в руках боронити рідну землю від загарбників, відстоювати своє право на вільне, незалежне життя, на самостійних вибір для своїх нащадків демократичного, проєвропейського майбутнього з гуманістичними ідеалами. 

Шановні ветерани, ваш неоціненний подвиг у роки Другої світової війни надихає і сьогодні захисників України на сході на перемогу, дає невичерпної віри у нашу правоту в захисті територіальної цілісності, самостійності у прийнятті рішень і виборі вектору розвитку нашої рідної країни. Ми пам’ятаємо жертви, які поклали за свободу у найжорстокішій і найкривавішій війні минулого століття, уміємо цінувати мир, але й надалі будемо безкомпромісно захищати свою незалежність і територіальну цілісність, рівняючись на вас, шановні ветерани та учасники Другої світової війни! 

Здоров’я вам, щастя, гідного життя та невимовної вдячності нащадків! Низький уклін за ваші мужність, героїзм та віру в перемогу!

Перейти до спискуВерсiя для друку