Головна  →  Оголошення  →  19 липня 2021

Порядок присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Почесне звання України «Мати-героїня» у нашій державі було встановлено у 2005 році з метою посилення уваги до проблем народжуваності і зміцнення інституту сім’ї, відзначення кращих матерів, які забезпечують належні умови для всебічного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я і духовного розвитку. Це звання присвоюється жінкам – громадянкам України і є найвищою державною нагородою.

Згідно з «Положенням про почесні звання України», затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року №476/2001 почесним званням України «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, за материнську самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

Насамперед особлива увага звертається на духовні, моральні якості осіб, які представляються до присвоєння почесного звання, також конкретні заслуги матері у справі виховання дітей, її авторитет. Важливу роль грає позитивний імідж сім’ї в громаді тощо. Враховується при цьому чи притягувалися до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності діти зазначеної особи, їх поведінка у громаді, а також їх ставлення до праці, наявність освіти, участь у громадському житті.

Таким чином, жінки, діти яких були засуджені умовно, або знаходилися в місцях позбавлення волі, а також, без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо), виховувалися в інтернатних закладах, або знаходилися під опікою, не мають підстав для порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння почесного звання здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових коллективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада чи місцевий орган виконавчої влади, до функціональних повноважень якого належить вищезазначене питання.

Для представлення до присвоєння Почесного звання України "Мати-героїня" подаються наступні документи:

 • Копія паспорта громадянки України, копія паспортного документа іноземки та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземки або особи без громадянства на території України на законних підставах.
 • Копія трудової книжки жінки.
 • Копія ідентифікаційного номера жінки.
 • Копія свідоцтва про укладання шлюбу.
 • Копії свідоцтва про освіту жінки.
 • Характеристика на жінку, яка подає документи.
 • Копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей (за наявності).
 • Копії свідоцтв про народження усіх дітей жінки (в разі якщо діти повнолітні також додається копія паспорта дітей; в разі якщо діти жінки, яку представлено до нагородження вступили в шлюб, додається копія свідоцтва про шлюб дітей).
 • Копія свідоцтва про смерть у разі смерті дитини.
 • Копії свідоцтв про освіту дітей.
 • Характеристики дітей з навчальних закладів, якщо діти навчаються, або з місця роботи, якщо працюють (щодо кожної дитини окремо).
 • Довідки про місце реєстрації проживання особи усіх дітей жінки.
 • Копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для підтвердження спортивних досягнень, творчих здібностей дітей (за наявності).
 • Документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які  перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ, виданий органом внутрішніх справ .
 • Довідка про наявність або відсутність судимості та адміністративних правопорушень в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років.

З питань порушення клопотання щодо отримання почесного звання України «Мати – героїня», звертатися до управління соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації (вул. Юри Гната, буд. 14-Б, м. Київ)

Телефон для довідок: 273-55-89

Джерело: УСЗН Святошинської РДА

 

Перейти до спискуВерсiя для друку