Головна  →  Новини  →  23 липня 2021

«Київзеленбуд» запрошує до обговорення проєкту Правил догляду за кронами дерев

«Київзеленбуд» запрошує до обговорення проєкту Правил догляду за кронами дерев

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» спільно із профільними експертами і науковцями розробило Правила догляду за кронами дерев у місті Києві. Правила прописані з метою охорони та збереження зелених насаджень, утримання їх здоровими, створення і формування декоративних, стійких до несприятливого міського середовища насаджень.

«Найкращий догляд за деревом – це правильне обрізування. Проєкт Правил враховує видовий склад дерев, ступені їх обрізування, терміни. Це не просто теорія, як правильно обрізати дерева, а наочна інструкція. Правила мають бути єдині для всіх. Поки що цей документ має рекомендаційний характер, та я сподіваюся, що незабаром він стане повноцінним нормативним документом, який буде обов’язковим для кожного, хто відповідає за дерева. А це не лише КО «Київзеленбуд» та районні КП УЗН, це також ЖЕД і ОСББ, інші підприємства та організації, на чиїх територіях ростуть дерева», – пояснив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

«Київзеленбуд» запрошує долучитися до обговорення документа, що допоможе зберегти зелені насадження Києва.

Ознайомитися із документом можна за посиланням.

Якщо маєте конструктивні та обґрунтовані пропозиції, надсилайте їх на пошту: info@kyivzelenbud.com до 19 серпня 2021 року.

Зараз діють Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, які не враховують сучасні технології і підходи у сфері садово-паркового будівництва, не передбачають технічні тонкощі здійснення важливих робіт по догляду за зеленими насадженнями і не мають детально прописаних методів догляду за кроною дерев.

Правила догляду за кронами дерев у м. Києві розроблені на основі чинної нормативно-правової бази, на підставі наукових розробок та рекомендаційних матеріалів німецьких науково-дослідних розробок із ландшафтного розвитку і будівництва.

«Правила» деталізовані, структуровані, мають розбивку по видовому складу дерев та ступеням їх обрізування.

Документ містить:

  • професійну складову– рекомендації з малюнками, яким чином правильно проводити обрізування;
  • юридичну складову – вводяться поняття і терміни, визначається унормований порядок ведення робіт і відповідальність за невиконання цих правил.

Правила передбачають введення документів, які балансоутримувач зелених насаджень отримуватиме після проведення обстежень. У документі будуть прописані результати обстеження та рішення про вжиття заходів.

Передбачається прийняття відповідного нормативного акту Київською міською радою.

Джерело: КМДА

Перейти до спискуВерсiя для друку