Головна  →  Новини  →  27 листопада 2021

Звернення голови Святошинської РДА Сергія Павловського з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

Звернення голови Святошинської РДА Сергія Павловського з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

Шановна святошинська громадо!
У цей день – День пам’яті жертв голодоморів – ми з сумом і невимовним болем згадуємо одну з найтрагічніших сторінок нашої історії. У ХХ столітті український народ тричі потерпав від створеної антигуманною владою нестачі продовольства, у результаті чого загинули мільйони наших співвітчизників.
І сьогодні у світі від нестачі їжі потерпає та гине багато людей. Але одна справа – суворі кліматичні умови проживання або природні катаклізми, та зовсім інше – злочинне позбавлення людей ними ж вирощеного врожаю, штучно створений дефіцит продовольства, жорстоке залишення народу без одного з найнеобхідніших засобів існування – їжі, бездушне спостерігання за страшними стражданнями й загибеллю мільйонів невинних людей, у тому числі безпорадних дітей та стариків.
З 1998 року в Україні офіційно встановлено щорічний національний пам’ятний день, у який традиційно українці вшановують пам'ять загиблих під час голодоморів загальнонаціональною хвилиною мовчання, відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів і міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські й культурні діячі, свідки Великого Голоду.
Тож, закликаю святошинців долучитися до загальнонаціональних поминальних заходів, зокрема, і запалити у своєму вікні свічку пам’яті за загиблими у результаті голодоморів в Україні.

Перейти до спискуВерсiя для друку