23 серпня - День Державного Прапора України
23 серпня, напередодні Дня незалежності України, українці вшановують один з трьох символів нашої держави – Державний Прапор України.
Щоб визначитися з цим важливим державним символом, знадобилося спеціальне засідання парламенту із залученням істориків. Після проголошення незалежності України Верховна Рада України 28 січня 1992 року прийняла постанову про затвердження Державним Прапором України національного прапора, а 23 серпня 2004 року Указом Президента на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України було офіційно встановлене державне свято – День Державного Прапора України.
У 2009 році до президентського указу було внесено поправку, якою засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня о 9.00 по всій Україні: в містах Києві та Севастополі, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.
Історія нинішнього синьо-жовтого прапора, який і прославляє День Державного Прапора України, дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.
Найбільш поширене його трактування - блакитне українське небо над ланами золотого збіжжя.
Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Сьогодні під благословенням Державного Прапора Україна будує справедливий лад, творить загальнодержавні і суспільні звершення, досягає мистецьких і спортивних успіхів.
Мить, коли під звуки Державного Гімну піднімається Прапор України – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну.
Нехай же завжди гордо майорить над Україною стяг нашої волі, єдності та могутності нескореного українського народу.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю