Головна  →  Новини  →  28 серпня 2014

21 серпня в зоні проведення АТО за волю і незалежність України загинув 35-річний святошинець Андрій Віталійович Єременко (фото)

21 серпня в зоні проведення АТО за волю і незалежність України загинув 35-річний святошинець Андрій Віталійович Єременко (фото)

Лейтенант Збройних Сил України, командир машини протиповітряної оборони 1129-го Білоцерківського зенітно-ракетного полку Андрій Віталійович Єременко народився 5 серпня 1979 року.

До армії його другим домом була наукова лабораторія мікроелектроніки в Національному технічному університеті України «КПІ».

У 2003 році Андрій з відзнакою закінчив факультет електроніки, аспірантуру при НТУУ «КПІ», займався науковою діяльністю, його наукові статті друкувалися у всьому світі.

Мобілізували Андрія 21 березня 2014 року. Будучи офіцером запасу він з’явився до райвійськкомату одразу ж, а вже звідти був направлений до першого дивізіону 1129-го ракетно-зенітного полку Білоцерківської військової частини А/1231.

Рівно через 5 місяців служби 21 серпня 2014 року Андрій Єременко героїчно загинув від поранення в голову на бойовому чергуванні під час прицільного артилерійського обстрілу терористами вогневих позицій української армії в 15 кілометрах від кордону поблизу с. Старогнатівка Тельманівського району Донецької області, захищаючи свій особовий склад та старшого за званням офіцера.

Громадська панахида та молебень за упокій душі Андрія Єременка відбулись 26 серпня в Академічному храмі на честь святителя Миколая, архієпископа Мир-Лікійських, Чудотворця при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», який присвячений Героям, загиблим за Незалежність України.

Після завершення громадянської панахиди домовину з тілом загиблого перевезли на Берковецьке кладовище, де поховали з військовими почестями.

У Андрія залишилась дружина Ольга та 10-річний син Нікіта…

Незадовго до смерті Андрій сказав своєму брату: «Помни, родной, что это не война одной страны против другой, одних людей против других. Это война – Чести против низости, Отваги против трусости, Духа против бездуховности».

Голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак та вся громада Святошина висловлюють найщиріші співчуття родині та близьким загиблого.

Герої не вмирають! Воїнська слава – вічна!

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю 

Перейти до спискуВерсiя для друку