9 фактів про грудне вигодовування як оптимальний захист для малюка
За користю, яку дитина отримує від грудного вигодовування, годування грудьми нічим не можна замінити. Що потрібно знати?
1. Лише грудне вигодовування перші 6 місяців
Грудне молоко має багато переваг для дитини і для матері: це і захист здоров’я малюка, і нормальне харчування, яке нічим не можна замінити. Грудне молоко повністю задовольняє потребу дитини в їжі та рідині до 6 місяців. Отже, ваше молоко ідеально підходить для забезпечення малюка поживними речовинами, калоріями та водою, а також допомагає захистити його від інфекцій.
2. Перше молоко – потужний захист від хвороб
Якщо ви прикладаєте дитину до грудей в першу годину її життя, з першим молоком («молозивом») ви забезпечуєте її концентрованими антитілами для захисту від хвороб. Тому суміш та вода не потрібні. Вам також не варто хвилюватися щодо кількості молока: стільки, скільки у вас його виробляється, малюкові достатньо.
3. Інші напої не потрібні
Грудне молоко містить достатньо рідини для дитини. Тому в перші 6 місяців їй непотрібні вода, соки або чай – навіть с спеку або дуже холону погоду. Якщо ви даєте інші напої, дитина питиме менше грудного молока і може захворіти.
4. Пляшечки та соски можуть нашкодити
Не варто користуватися пляшечками та сосками, бо дитина почне менше і гірше ссати груди, а отже, в матері буде вироблятися менше молока. До того ж, у складних життєвих обставинах пляшку тат соску складно помити якісно, і це може призвести до діареї чи інших захворювань.
5. Молоко не закінчиться через стрес
Хвилювання і травми не спиняють вироблення молока і не впливають на нього так негативно, як зазвичай вважають. Стрес може мати тимчасовий вплив. Він «лікується» частим прикладанням дитини до грудей, що збільшує кількість молоко і сприяє виробленню гормонів, які заспокоюють і маму, і дитину. Дитина може бути знервованою чи неспокійною з різних причин. Якщо це вас непокоїть, продовжуйте годувати груддю і зверніться до лікаря.
6. Годуйте стільки, скільки потрібно, а не «за графіком»
Діти здатні самостійно регулювати кількість молока, необхідну, аби втамувати спрагу і задовольнити потреби в поживних речовинах. До того ж, чим більше малюк ссе, тим більше молока виробляється в матері. Тож просто прикладайте до грудей тоді, коли дитина вимагає, і дозволяйте їй їсти, поки не насититься. Не намагайтеся дотримуватися «графіка годувань».
7. Дитяча молочна суміш – тільки за призначенням медпрацівника
Використовувати молочну суміш варто лише за спеціальними показаннями, а рішення про наявність про наявність цих показань має приймати медичний працівник.
8. Починайте підгодовування після 6 місяців, не раніше
Грудне годування забезпечує нормальний ріст дитини до 6 місяців. У 6 місяців, на додачу до грудного молока, в раціон малюка можна включити й іншу їжу. Давайте дитині м’ясо, фрукти й овочі. Не забувайте: якщо ви вводите підгодовування до 6 місяців, це може знизити споживання грудного молока і дитина може захворіти. І навпаки: якщо вводити підгодовування запізно, це також може справити негативний вплив на здоров’я малюка.
9. Годуйте довше, якщо є змога
Годувати груддю можна до двох років і довше! Материнське молоко – джерело поживних речовин, важливих для здорового росту і розвитку дітей і в старшому віці.
Будьте здорові ви та ваш малюк!
Джерело: Міністерство охорони здоров’я