Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Аліменти на дитину, порядок їх з призначення

Опубліковано 18 грудня 2013 року о 11:24

У наш час люди забули істинну цінність словам: “родина”, “сім’я”, “батько, мати”, “дитина”, “любов”… І коли виникає необхідність стягнення аліментів, мова йде про обов’язки, а не про світлі і добрі почуття… 

Частиною другою ст. 51 Конституції України та ст. 180 Сімейного кодексу України чітко визначено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Відповідно до ст. 8 Закону України “Про охорону дитинства” визначено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.

Отримання аліментів на дитину одного із подружжя, не залежить від того перебувають батьки у шлюбі чи ні, живуть вони разом чи окремо один від одного. Одному із батьків, з ким проживає дитина або перебуває на утриманні, потрібно буде зібрати докази щодо не надання матеріальної допомоги, на утримання дитини, від доходів (батьком/матір’ю) та які заходи вживалися для їх отримання.

У яких випадках батьки звільняються від обов’язку утримувати дитину чітко прописує ст. 188 СК України, де зазначено, що батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.

Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Позбавлення батьківських прав не позбавляє сторону від сплати аліментів, ст. 166 СК України, нею визначені правові наслідки позбавлення батьківських прав:

-  втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання;

-  перестає бути законним представником дитини;

-  втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми;

-  не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

-  не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);

-  втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

 Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Якщо вже так сталося, і Ваша друга половинка не допомагає матеріально Вам у утриманні дитини, то у відповідності до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

 

Джерело: Святошинське районне управління юстиції у м. Києві.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux