Безпечний інтернет для сьогоднішніх школярів
Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв’язання задач.
Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп’ютер та інтернет, більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.
У сучасному суспільстві важливо знати якнайбільше про безпеку у всесвітній мережі «Інтернет».
У міжшкільному навчально-виробничому комбінаті перед початком карантину педагогічні працівники: Віталіна Сулима, Алла Жук, Людмила Лозовська, Тетяна Комарець, Ярослава Мойсеєнко - провели зі старшокласниками СШ № 185 ім. В. Вернадського та СШ № 304 бесіди на тему: «Безпека в інтернеті: що потрібно знати» з нагоди « Дня безпечного інтернету», який у 2020 році відзначають 11 лютого.
Учні знайомилися з способами, які можна використовувати для збереження своєї персональної інформації. Важливі рекомендації:
- не вводити персональну інформацію (логін, пароль, номер телефону чи платіжної картки) на запити неперевірених сайтів.
Також було попереджено учнів про те, що став популярним такий різновид шахрайства як фітинг. Мета фітингу – отримання доступу до конфіденційної інформації користувачів, а саме: логінів, паролів, даних платіжних карток. А також найголовніше, що учням було донесено, що безпечний пароль – це перша гарантія того, що ваша особиста інформація перебуває під надійним «замком».
Була озвучена порада, якщо у вас багато паролів до різних ресурсів, то записуйте їх. Для надійнішого захисту використовуйте двофакторну аутентифікацію, де це можливо!
Інтернеттехнології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп’ютер – є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.
Джерело: МНВК.