Будинки без вікон, але люди живі: наслідки ракетної атаки на Академмістечку у Києві (фото)
Комунальники допомагають людям закривати плівкою вікна
Ранок 21 березня для багатьох киян був тривожним. Ще з ночі моніторингові пабліки повідомляли про зліт у росії стратегічних бомбардувальників, тож прогнозували, що висока ймовірність, що буде масштабний обстріл. Повітряна тривога у Києві лунала о 0321. Перші повідомлення про вибухи у місті і роботу ППО пролунали о 05:02.
Уламки ракет впали у трьох районах, зокрема в Святошинському, неподалік Академмістечка, де вибуховою хвилею «винесло» вікна у декількох будівлях та приміщенні пошти та пошкоджено з десяток автомобілів.
«Нам пощастило. Ми прокинулися від звуків вибухів. У нас вибило скло на балконі, а у нашій спальні, вікно було у режимі мікро провітрювання, тож його просто відкрило. І це нам врятувало життя. Після цього ми вже не роздумуючи спустилися в укриття. Дякувати Богу, що ми живі, і зараз не мороз 20 градусів. Але сьогоднішній випадок мене навчив, що треба ходити в укритті, хоч о другій годині ночі. Не заради дітей, а заради себе», — розповіла киянка Тетяна.
Вона одразу ж звернулася у штаб, який організували представники РДА, написала заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги.
Також на місці працює комісія, що оцінює завдані збитки, та комунальники, які прибирають скло (його дуже багато під будинками) та допомагають людям затягнути вікна плівкою. Біля будинків роздають плівку та плити ДСП.
Одними з перших хто прибули на місце події і почали допомагати людям були співробітники Святошинської районної організації Товариства Червоного Хреста України в м. Києві. Вони встановили намет, де можна випити чаю чи кави, з’їсти печиво, поговорити з психологом та й просто дізнатися всю необхідну інформацію, як їм бути.
«Найголовніше, що у нас нема постраждалих, а тільки пошкоджене майно. Спочатку на місце прибув наш загін швидкого реагування повідомив, що локація безпечна, і можна тут працювати. Свій пункт ми почали розгортати вже о 07:30. Зараз наша команда консультує людей, розповідає, як можна отримати допомогу, де пункти обігріву. А також разом із районною адміністрацією будемо формувати місця для тих людей, які не мають де переночувати, поки у їхніх квартирах наведуть лад», — розповіла керівниця районного товариства Червоного Хреста Людмила Мельникова.
У РДА повідомляють, що постраждалі внаслідок сьогоднішньої атаки мешканці району можуть звернутися по допомогу за телефонами:
- 095 188 06 93 — оперативний черговий Святошинської РДА;
- 050 412 67 11 — приймальня КП «Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» (для закриття пошкоджених вікон);
- 097 003 93 67, 093 800 76 71 — для отримання психологічної допомоги.
Читайте також:
- Компенсація за квартиру, авто та інші збитки: куди киянам звертатися у разі обстрілів.
Джерело: «Вечірній Київ».