Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Буковинський соловей». В бібліотеці «Джерело» ЦБС «Свічадо» розгорнуто книжкову виставку до 180-річчя від дня народження Осипа Юрія Федьковича

Опубліковано 11 серпня 2014 року о 12:34

«Осип-Юрій Федькович – се, безперечно, одна з найоригінальніших літературних фізіономій в нашій літературі. Так і здається, що природа гуцульської землі і гуцульської породи зложила в ньому що мала найніжнішого і найсердечнішого: чаруючу простоту і мелодійність слова, теплоту чуття і той погідний, сердечний та неколючий гумор, котрий так і липне до серця кожного слухача, а особливо того, хто привик до меланхолійної вдачі і їдкого сарказму наших підгірських та долинянських селян».

Іван Франко

 

О́сип Ю́рій Федько́вич народився 8 серпня 1834 в містечку Сторонці-Путилові на буковинській Гуцульщині (тепер смт.  Путила  Чернівецької області) - український письменник - романтик, передвісник українського національного романтизму.

«Федькович – се талант переважно ліричний; всі його повісті, всі найкращі його поезії навіяні теплим, індивідуальним чуттям самого автора, всі похожі на частки його автобіографії – так і здається, що автор співає і розказує всюди про те, що сам бачив, сам найглибшими нервами душі прочув. І в тім саме й лежить чаруюча сила його поезії, в тім лежить порука її живучості, доки живе наша мова.  Федькович вложив в свою поезію найкращу частину своєї душі, а така поезія не вмирає, не пропадає, як се перед кількома роками здавалось одному критикові, котрий, не можучи сам вложити в свою поезію ані крихітки своєї душі, не вмів і в поезії Федьковича найти нічого, крім неправильних ритмів та синтакси, не відповідаючої шкільним правилам. Ні, поезія буковинського Кобзаря – жива, правдива поезія; вона буде порушувати серця людські й тоді, коли про вірші його критика давно забуде».

І.Франко

Крім поезії і прози, Федькович писав драми: побутова комедія «Так вам треба», історична трагедія «Хмельницький», мелодрама «Керманич» та багато інших. Найвдалішою є його історична драма «Довбуш», яку поставлено на сценах в галицьких і буковинських театрів.

За заслуги на літературному полі обраний почесним членом НТШ.

Юрій Федькович був талановитою і обдарованою особистістю, до  Івана Франка – найвизначнішим  письменником Західної України.

Багато його пісень, покладених на музику, набули великої популярності: «Окресни, Бояне!», «Як засяду коло чари», «Гуляли» й ін.

Помер 11 січня 1888 р. у Чернівцях, де й похований на Руському цвинтарі.

З  нагоди  180-річчя від   дня народження Осипа  Юрія  Федьковича   в бібліотеці «Джерело» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини з 07.08 по 12.08.2014 року  розгорнуто книжкову виставку «Буковинський  соловей».

Бібліотеки  Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» запрошують   всіх бажаючих до прочитання творів Юрія  Федьковича. Знайдіть найближчу до Вас бібліотеку  на сайті:  http://www.svichado.com.ua/.

 

Джерело: управління культури, туризму та охорони культурної спадщини.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux