Чи може власник житла самостійно зняти з реєстрації місця проживання фізичних осіб, у тому числі попередніх власників житла?


Це залежить від того, на яких підставах ці люди там проживають (зареєстровані). Якщо існує, наприклад, рішення суду, що дає комусь право користування/проживання в певному приміщенні, то право на проживання зберігається до тих пір, поки це рішення є чинним.
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється, зокрема, на підставі документів, які свідчать про припинення права власності або підстав на право користування житловим приміщенням.
До таких документів належать документи, які свідчать про:
закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення; відчуження житла та інші визначені законодавством документи.
Якщо люди зареєстровані в приміщенні на основі договору оренди (найму, піднайму), то, відповідно, право на реєстрацію зберігається за ними до закінчення строку договору (після цього власник житла може зняти їх з реєстрації місця проживання), а також до закінчення строку дії договору за рішенням судових органів.
Якщо реєстрація здійснювалася на підставі згоди власника житла, зняття з реєстрації без згоди особи здійснюється на підставі рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням, про виселення або про зняття з реєстрації місця проживання, яке набрало законної сили.
Джерело: відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської РДА.