Чіткий механізм взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми – робота на упередження негативного суспільного явища
З метою ефективного виконання вимог Закону України у сфері протидії торгівлі людьми, надання особам, які постраждали від торгівлі людьми усієї необхідної допомоги, а також для удосконалення навичок посадових осіб щодо здійснення ними заходів у сфері протидії людьми, 4-5 листопада працівники Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, що здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, взяли участь у тренінгу-семінару в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми в Україні», організованого Міністерством соціальної політики України.
Мета цього тренінгу-семінару полягала у тому, щоб підсилити спроможність регіональної мультидисциплінарної групи суб’єктів Національного механізму взаємодії щодо ефективного впровадження нового законодавства України в сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні.
Учасникам тренінгу презентували низку питань пов’язаних з досвідом розробки та впровадження Національного механізму взаємодії в різних областях України.
Учасники ознайомились із законодавством в сфері протидії торгівлі людьми, з механізмом взаємодії суб’єктів та його впровадженням, розглянули та набули практичних навиків в ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми, в процедурі встановлення статусу та проведення опитування постраждалих.
Присутнім були презентовані слайди, що стосувалися законодавства в сфері протидії торгівлі людьми. Були обговорені питання: «Потерпілий і постраждалий», «Що таке «торгівля людьми?», «Як і чому відбувається торгівля людьми, її наслідки», «Національне законодавство з питань торгівлі людьми» та «Ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми».
Завдяки тому, що заняття поводилося в інтерактивній формі з використанням слайд презентації, мозкових штурмів, вправ в підгрупах, учасники тренінгу закріпили теоретичну частину та набули практичного досвіду.
Учасники тренінгу від Святошинського району, а саме начальник відділу у справах сім’ї та молоді управління у справах сім’ї, молоді та спорту В.П. Маршук та психолог Центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» Коляда О.І. зійшлися в думці про те, що реалізація зазначеного проекту дасть можливість випрацювати чіткий механізм взаємодії організацій та установ щодо надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, допоможе спрацювати на упередження цього суспільного явища в майбутньому.
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.