«Чорнобильська трагедiя – бiль України». В СПІ № 15 м. Києва згадували про трагедію сторіччя (фото)
Загадили ліси і землю занедбали.
Поставили АЕС в верхів’ї трьох річок.
То хто ж ви є, злочинці, канібали?!
Ударив чорний дзвін. І досить балачок.
В яких лісах іще ви забарложені?
І мертві, і живі, і ненароджені
Ніколи з вас довіку не простять!
Ліна Костенко
26 квітня Україна і світ вшановує 28-річницю трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.
Щоб згадати про трагедію сторіччя — вибух на ЧАЕС, поглибити знання учнів про неї, визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров'я населення; розвивати вміння школярів аналізувати та узагальнювати навчальну інформацію, вміння виразно декламувати, артистичні здібності; виховувати особисту стурбованість кожного учня за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як власні, сприяти формуванню патріотичних почуттів у школярів 17-24 квітня 2014 року у спеціальній школі-інтернаті № 15 Святошинського району міста Києва було проведено заходи щодо вшанування пам’яті загиблих та постраждалих під час Чорнобильської катастрофи.
17 квітня штабом цивільної оборони СПІ № 15 було проведено День цивільного захисту (цивільної оборони), головним завданням котрого було практична перевірка готовності спецшколи-інтернату № 15 до проведення ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу та працівників школи при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, можливих терористичних актів, організованого переведення системи роботи з мирного часу на воєнний стан. Особливу увагу при проведенні Дня самооборони звернули увагу на формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки тощо.
24 квітня вчителі-словесники провели урок-реквієм у читальній залі для учнів 5-6 класах, на якому діти читали поезії, слухали пісні на дану тематику. Завідуюча бібліотеки О. Є. Рубіч підготувала книжкову виставку «Пам’ятаємо цю трагічну мить…».
«26 квітня — День пам'яті, День скорботи і роздумів. Бо нам таки є над чим замислитись. Живемо на технологічному вулкані. Чи не повториться трагедія в іншому місці? Чи стали ми більше шанувати рідну землю? Тож запалімо поминальну свічку — свічку надії 26 квітня. Хай полум'я свічок у наших душах зіллється в одне полум'я віри. Ми будемо жити!», - зауважила Оксана Євстахіївна під час бесіди з учнями.
На кінець зустрічі учні дійшли висновку: Чорнобиль дав нам кілька моральних уроків трагедії: 1-й урок — безвідповідальності (ми не були готові до такої аварії ні морально, ні технічно. І коли вже сталася трагедія, довго все подавалося в присмерках напівправди); 2-й урок — милосердя (всі люди відгукнулись на біду, прийшовши чорнобильцям на допомогу: збирали кошт у фонд Чорнобиля; діти-чорнобильці відпочивали й оздоровлювались у санаторіях, таборах відпочинку); 3-й урок — патріотизму (ми мусимо завжди пам'ятати про подвиг пожежників, щоб у потрібну хвилину стати на захист, прийняти правильне рішення, насамперед думати про тих, хто нас оточує, а не про себе; бути чесними і сміливими, бути людьми, гідними свого народу і не зганьбити його; любити й берегти рідну землю).