День пам'яті жертв голодомору в МНВК (фото)


Досі не віриться, що в Україні, житниці всієї тодішньої радянської імперії, раптово зник хліб і люди залишилися без зернини.
Зерно, зернина, зернятко… Щоразу воно схиляє до роздумів.
Хліб - це життя. Ще в глибинах віків так уже склалося на Україні, що хліб у хаті – це достаток, добробут, це і відрада і впевненість у завтрашньому дні.
Споконвіку кожна українська сім’я старанно працювала на власній, землі, навіть тоді, коли її було небагато. Земля була основою життя селянської сім’ї. Виховуючи дітей, батьки прищеплювали любов до найсвятішого - до землі.
З організацією більшовиками колгоспів все змінилося. З болем і острахом вступали селяни до колгоспів. Ще вони повинні були віддати туди коней, корів, здати свої плуги, борони. Тих, хто не хотів, бути колгоспником, суворо карали.
Кожна осінь приносила селянам лише розчарування. Влада вимагала від колгоспників все більше хліба, молока, м’яса. Навіть те, що залишалося на посів, змушували здавати. Осінь 1932 року не віщувала великої біди. Врожай був не гірший ніж у попередні роки. Здали селяни державі продподаток, але раптом оголосили другий, а потім і третій. Почали їздити по селах спеціальні продзагони і забирати все до нитки…
Як можна забути, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?
Найбільш постраждали від голоду Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська області. На них припадає 52,8% загиблих.
Ні, не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 чоловік на хвилину, 1000 чоловік за годину,25 тис. - щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення.
«Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла.»
Директор МНВК Ревнюк Ольга Миколаївна провела Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…» для учнів МНВК з метою вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом. На Уроці пам’яті учні переглянули презентацію з фотографіями тих років, згадали історичні події та факти. Старшокласники МНВК, учні 11 класу середньої загальноосвітньої школи № 230, оформили стіннівку та запалили свічку в пам'ять жертв голодомору.
Джерело: МНВК