День Соборності у ЦСПК «Щасливе дитинство» (фото)


День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Хоча Акт злуки 1919 року виявився більше декларативним, ідея соборності ожила. І в тяжкі часи гонінь 22 січня жило в серцях патріотів. Так, 1973 року в Чорткові на Тернопільщині гурт молоді вивісив блакитно-жовті прапори (за що хлопців ув’язнили). 22 січня 1978 року на знак протесту проти русифікації України біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша. 21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Ця дата є знаком споконвічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу.
Випуск стіннівки «Великий День Злуки» та інформаційні хвилини «Незалежність держави, соборність та єдність» й «Історичне значення Акту Злуки українських земель» пройшли у кожному підлітковому клубі за місцем проживання естетичного спрямування.
У підліткових клубах «Сучасниця», «Злагода», «Сокіл» діти працювали над тематичним малюнком «Моя Україна – єдина і неподільна».
Музичний флешмоб «Заспіваймо гімн України разом» відбувся у підлітковому клубі «Сокіл». Перед початком заходу його учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув за незалежність і територіальну цілісність України: Сергія Нігояна, першої жертви страшних подій на київському Майдані (героя, який загинув 22 січня 2014 року), а також видатних діячів Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників Революції Гідності та антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях.
Джерело: ЦСПК «Щасливе дитинство»