День вишиванки в МНВК


Я вишию сорочку кольорову
Й по білім світі гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову
І щастя світле я у ній знайду…
У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня, цьогоріч він припадає на 20 число.
День вишиванки – це не лише народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, патріотизму, а й краси та дружби. Свято національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української народної традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу.
В МНВК з 18 по 20 травня 2021 року проходили святкові заходи до Дня вишиванки. Естафету прийняли й активно розпочали старшокласники 9-А та 10-А класів СШ ім. В. Вернадського № 185, переглянувши презентацію «Вишиванка – спадок нації!».
Учні 10-А та 10-Б класів ЗЗСО № 222 відповідали на питання вікторини «Цікаві факти про вишиванку».
Здобувачі освіти 8-Г класу СШ № 304 робили поробки з паперу у вигляді національного одягу, під час чого відчули себе модельєрами та зрозуміли, що бути українцем – не лише гордо, а й красиво.
Школярі 8-А та 8-Г класів СШ № 185 ім. В. Вернадського виробляли своїми руками прикраси чарівних україночок у вигляді віночка з квітів, що символізує життя.
Учні 10-Б класу СШ № 304 оформлювали роботу у виді дослідницького проекту, де дізналися, чим відрізняються візерунки на вишиванках залежно від регіону країни.
А 20 травня 2021 року, у день свята, силами учнів 8-А класу СШ № 304, 8-В класу СШ № 185 ім. В. Вернадського та 10-А класу КГСМ № 1 було проведено флешмоб «Бережи українське - носи вишиванку!».
День вишиванки завжди є яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців. Тому і надалі ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки в знак єдності та підтримки одне одного.
Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір, де б ви не були! Вражаймо світ красою і розмаїттям українських вишиванок!
Джерело МНВК.