День вишиванки відзначили у Київській дитячій художній школі № 5


16 травня творчий колектив Київської дитячої художньої школи № 5 відділу культури та охорони культурної спадщини на чолі з директором школи Михайлом Васильовичем Прядком долучився до всеукраїнської акції з нагоди Дня вишиванки. Саме в цей день кожен українець, одягнувши вишиванку, має можливість долучитися до шляхетної справи популяризації української культури і традицій. Викладачі та учні художньої школи одягнули чарівні вишиванки, які вражають своїм неповторним різнобарв’ям та красою.
До відома: День вишиванки відзначається в третій четвер травня (будній день). Вишиванка – розмовна назва традиційної української вишитої сорочки. Багато варіацій дизайну вишиванки було створено у XIX сторіччі. Зазвичай їх виготовляли із саморобного полотна, яке ткалося на верстаті. Місцеві особливості зазвичай знаходили відображення в орнаменті сорочки. Історія народної вишивки в Україні йде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з незапам'ятних часів.
Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст., при дослідженнях показали ідентичність не тільки в одязі, але і в самій вишивці українського народного костюма XVІІІ-XІX ст. На жаль, пам'ятки української вишивки збереглися тільки за останні кілька століть, але і цього досить, щоб з'ясувати, що елементи символіки орнаментів української вишивки збігаються з орнаментами, що прикрашали посуд давніх жителів території України періоду неоліту, трипільської культури.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.