«Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування». Педагоги дошкільних освітніх установ обговорили Проект змін до Конституції України "Щодо децентралізації влади" (фото)
29 травня 2014 року в СДНЗ № 219 відбулося обговорення Проекту змін до Конституції України "Щодо децентралізації влади".
Завідуюча СДНЗ № 219 Рожко Ніна Миколаївна виступила перед присутніми з роз’ясненнями проекту змін до Конституції України, направлених на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу на децентралізацію влади в Україні.
Присутні детально обговорили пропозиції підготовлені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на реалізацію реформи місцевого самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 1 квітня 2014 р. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо.
Отже, основні зміни передбачають:
- Запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
- Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
- Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
- Чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
- Ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями
У підсумку зустрічі педагоги вирішили постійно проводити такого роду зустрічі, адже вони дають не тільки усвідомлення змін, які впроваджуються владою, а й зрозуміти нововведення.
Джерело: управління освіти