Дистанційна форма занять вокально-хорових колективів ЦК «Святошин»


В умовах пандемії аматорські вокально-хорові колективи Центру культури «Святошин» відділу культури та охорони культурної спадщини продовжують заняття у дистанційній формі навчання.
Методика дистанційного викладання вокалу (постановка голосу, розвиток музичного слуху і подолання психофізичних бар’єрів) хоч і складна, але ефективна, і допомагає учасникам колективів знайти свій справжній, неповторний голос. У процесі навчання вихованці отримують вокальні вправи, які допомагають їм працювати з диханням, знайти і правильно використовувати голосові резонатори, розслабити зв’язки, розширити голосовий діапазон і поліпшити чистоту інтонації, тобто потрапляти в ноти, не фальшивити.
Вокально-хорові колективи ЦК «Святошин»: народний хор української та сучасної пісні «Жайвір» (художній керівник Тетяна Даньшина); народний хор української народної пісні «Надія» (художній керівник Надія Гладишевська); народна студія «Кантилена» (художній керівник Тамара Царенко); зразковий вокально-естрадний ансамбль «Забава» (художній керівник Дар`я Кириченко) та інші - активно працюють з учасниками колективів в онлайн режимі по відео та телефонному зв`язку.
Так, викладач з академічного вокалу Оксана Пустовіт народної студії «Кантилена ЦК «Святошин» у своїй роботі з учнями над розширенням діапазону використовує методичні роботи Євгена Кравченка. Також у процесі занять вихованці студії продовжують вивчати нові вокальні твори. Наприклад, юна вихованка студії Олена Косова наполегливо працює над творами: Аріозо Наталки з опери «Русалка» (муз. О.С. Даргомижського) та «Se tu m‘аmia” (муз. Дж. Перголезі).
Практичні заняття з вихованкою студії Оленою Косою можна переглянути за посиленнями: https://fex.net/s/btytvcr; https://fex.net/s/snorlt7; https://fex.net/s/srmnfsx.
У цікавій дистанційній формі працює і керівник зразкового вокально-естрадного ансамблю «Забава» Дар`я Кириченко. На індивідуальному занятті з вокалу учні ансамблю мають можливість задавати викладачу будь-які питання, що стосуються навчання, не соромитися перепитати, пройти складну вправу ще раз, отримати пораду і додаткові завдання – словом, взаємодіяти з викладачем для отримання максимальної віддачі і користі від кожного уроку. Надані світлини вдало демонструють практичні онлайн-заняття педагогів та учасників колективу «Забава».
Тож, незважаючи на складність, запорукою результативного дистанційного навчання є створення повної довіри між учнем і викладачем, адже, як для учня, так і для викладача надзвичайно важливо навчитися любити свій голос і володіти ним так, щоб співати із задоволенням, даруючи радість собі й оточуючим.
Відділ культури та охорони культурної спадщини, адміністрація Центру культури «Святошин» бажають колективам продуктивного навчання і міцного здоров`я!
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.