Для освітян Святошинського району провели семінар-практикум щодо індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами


Реформування освіти, розбудова інклюзивної освіти зокрема, сучасні погляди громадськості на рівні можливості для кожного громадянина України створюють міцний фундамент захисту прав людей з особливими потребами, у тому числі з інвалідністю. Педагоги Святошинського району постійно підвищують фахову компетентність у галузі інклюзивної освіти щодо розробки та впровадження педагогічних інструментів, таких як: форми, методи, засоби навчально-виховної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Одним з найважливіших інструментів у навчально-виховній роботі з вихованцями і учнями з особливими освітніми потребами є індивідуальна програма розвитку (ІПР), яка складається відповідно до індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності на кожного учня, визначає конкретні навчальні стратегії та підходи.
19 жовтня 2017 року для освітян Святошинського району спільними зусиллями фахівців лабораторії проблем інклюзивної освіти Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, педагогічного колективу середньої загальноосвітньої школи № 281 Святошинського району організовано семінар-практикум «Розробка та впровадження індивідульної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами». Захід підтримали своєю присутністю Грищенко Т. В., головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Коваль Л. В., завідувач лабораторії проблем інклюзивної освіти Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Луценко І. В., науковий співробітник лабораторії проблем інклюзивної освіти Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Н. В. Заєркова, методист науково-методичного центру інклюзивної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка. Завдяки фаховій допомозі Інни Василівни Луценко, педагоги мали можливість практично складати ІПР, отримуючи консультативну допомогу на місці, обмінюватись досвідом з колегами з інших навчальних закладів району та фахівцями районної ПМПК.
Захід викликав цікавість і у педагогічних колективів інших районів міста Києва, тому педагоги-святошинці і присутні гості з інших районів мали можливість започаткувати дружні професійні стосунки з обміну педагогічним досвідом та передовими практиками.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту