До Дня пам’яті жертв голодомору 1932-33 років в Територіальному центрі соціального обслуговування провели лекторій для студентів «Університету третього віку»


До Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років психолог відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва Панченко Максим Сергійович 24 листопада 2017 року провів лекторій для студентів «Університету третього віку» на тему: «1932-33 рр.: як вбивали голодом Україну».
Події 32-33-х років сьогодні продовжують тримати одну із першочергових актуальностей в українському суспільному та політичному житті. Змінилось не одне покоління, більшість очевидців уже немає серед живих.
Голодомор 1932-1933 років – масовий, навмисно організований радянською владою голод 1932-1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УСРР) та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення селян.
Український парламент 2003 року назвав, а 2006 – офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу. 2010 року судовим розглядом завершилася кримінальна справа за фактом здійснення злочину геноциду. Винними суд визнав сім вищих керівників СРСР та УСРР, і констатував, що за даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору складає 3 мільйони 941 тисяча осіб. Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.
Джеерло: управління праці та соціального захисту населення.