«До мови доторкнулись серцем» у ЦСПК «Щасливе дитинство» (фото)


Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її вічну живу і нову,
І мову її солов'їну.
(В.Сосюра)
У 1997 році Указом Президента України було встановлене нове свято - День української писемності та мови, що відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Традиційно 8-10 листопада вже багато років поспіль у Централізованій системі підліткових клубів «Щасливе дитинство» з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед дітей, підлітків і молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу відбулася низка заходів, приурочених до Дня української писемності та мови.
Вихованці збирали україномовні художні книжки для наших захисників у зону АТО, провели ігротеку «Відгадай відомі рядки», кожен клуб випустив стіннівку, а у підліткових клубах за місцем проживання «Кентавр», «Берегиня», «Сучасниця» та «Злагода» підготували інформаційні листівки «Куди дiрка дiвається, як бублик їдять» до 120 річчя від дня народження Остапа Вишні (1889-1956), українського письменника, сатирика і гумориста.
«Мова – один з ідентифікаторів державності, а заходи, що відбулися в підліткових клубах – спрямовані на підтримку статусу української мови і на покращення культури мовлення, – зазначила директор ЦСПК «Щасливе дитинство» Світлана Сова, - Наші юні вихованці люблять Україну, люблять свою мову, добре знають історію її виникнення та творчість українських письменників».
Мова - найбільше і найдорожче добро кожного народу, жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування. Упродовж кількох століть український народ привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури, яка сягає глибокої давнини і нараховує багато тисячоліть. А, за науковими розвідками лінгвістів, мова української народності почала формуватися ще у VI-IX століттях.
За час свого розвитку українська мова зазнавала чимало злетів та падінь, були періоди переслідувань і заборон. Але шедеври: прозові, поетичні, драматургічні завжди вражають своєю мелодійністю та красою!
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.
(М. Рильський)
Джерело: ЦСПК «Щасливе дитинство»