До уваги власників нерухомого майна!
02.11.2016 набрав чинності Закон України від 06.10.2016 № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».
Даний закон ухвалено з метою захисту прав власності, зменшення ризиків незаконного заволодіння майном під час реєстраційних дій, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності суб’єктів реєстраційних дій, учасників незаконної змови.
Зокрема, посилено кримінальну відповідальність за підроблення документів, що подаються для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно, чи використання підроблених документів суб’єктами відносин у сфері державної реєстрації речових прав та їх обтяжень. Відповідні зміни внесено до Кримінального Кодексу України.
Законом передбачено комплексний підхід до вдосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно. Зокрема, передбачається невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об'єкта нерухомого майна щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, запровадження обов'язкової реєстрації заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій в Державному реєстрі прав, відновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника.
Також передбачається надання права Міністерству юстиції України здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно; обов’язкове використання державними реєстратором відомостей Державного земельного кадастру, Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів та інше.
Крім того , згідно із законом, відбувається збільшення з 30-ти до 60-ти днів терміну оскарження рішень, дії або бездіяльності державного реєстратора.
Серед довгоочікуваних новацій закону – відновлення обов’язкового надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно замість інформаційних довідок.
За бажанням заявника, витяги з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав видаватимуться у паперовій формі на аркушах паперу форматом А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, з проставленням підпису та печатки державного реєстратора, на основі записів Державного реєстру прав після внесення до зазначеного Реєстру відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження.
Джерело: відділ (Центр) надання адміністративних послуг