Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Доплати до пенсії дітям війни

Опубліковано 18 вересня 2013 року о 10:21

Ось уже більше трьох років є актуальним питання про те, що "діти війни" не отримують належну доплату до пенсії. За ці роки даної категорії громадян довелося багато чого пережити і зіткнутися з «системою» держави, в якому ми живемо. За цей час було багато змін на законодавчому рівні, як в кращу, так і гіршу сторону, на цю тему було безліч публікацій. Ось і сьогодні ми підійшли до чергових змін, які й розглянемо більш докладно в нашій статті.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року визнано неконституційними положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, з приводу відповідності справ пов'язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року, а саме п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України, п. 2 ч. 1ст. 15 ЦПК України.

У відповідності з даними змінами позовні заяви (адміністративні позови) про стягнення додаткових виплат дітям війни подаються в порядку адміністративного судочинства, а не цивільного, як це було до 09.09.2010 року.

Які ж плюси і мінуси даних нововведень.

По-перше, що, безумовно, можна віднести до плюсів цих змін, це зменшення розміру судових витрат. Тобто, розмір державного мита на сьогоднішній день складає 3,40 гривень, а інформаційно-технічне забезпечення за розгляд справи в суді і взагалі відсутня, що не може не радувати, оскільки наприклад, за розгляд справи в суді в порядку цивільного судочинства пенсіонерам необхідно було заплатити за інформаційно-технічне забезпечення 120,00 гривень. Ось це, мабуть, і всі позитивні моменти, в світлі нових змін. Що ж стосується мінусів, то відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється шестимісячний строк, тобто термін, протягом якого особа може звернутися за захистом свого порушеного права. Цей строк починає текти з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого порушеного права. Для порівняння в порядку цивільного провадження строк позовної давності складав три роки, за які можна було стягнути доплати. Тому сьогодні, сподіватися на отримання коштів за три роки, не доводиться.

Слід зазначити, що, не дивлячись на те, що Законом України "Про соціальний захист прав дітей війни",який набрав чинності в 2006 році передбачалося, люди, яким на  момент закінчення Великої Вітчизняної було менше 18 років, мають право на додаткові виплати, «діти війни» і сьогодні не отримують відповідну надбавку, передбачену законом нарівні 30% від мінімальної пенсії за віком.

На жаль, домогтися «правди» на сьогоднішній день можна тільки в судовому порядку, оскільки фактів добровільних виплат з 2006 року зафіксовано не було. Ті «діти війни», які все ще сподіваються отримати відповідні надбавки без звернення до суду, тільки втрачають час.

Цей факт також не можна віднести до плюсів «системи», оскільки звертатися до суду необхідно з адміністративним позовом, який, не маючи відповідної юридичної підготовки, скласти не можна. Хочеться додати, що зараз випускається багато літератури з «зразками» заяв, ці зразки можна спокійно викачати з мережі «Інтернет», проте необхідно знати, що не завжди ці заяви відповідають дійсності, оскільки на законодавчому рівні відбувається багато змін, які не вносяться в уже наявні «зразки». Крім того, людина без юридичних навичок не побачить тих недоліків і невідповідностей, які помітить юрист. Тому, не дивлячись на те, що юридична допомога не є сьогодні безкоштовною, я радила б звертатися до компетентних у цій галузі особам, щоб уникнути неприємностей, пов'язаних з поверненнями судами заяв.

Для складання заяви необхідно попередньо звернутися в міське або районне управління Пенсійного фонду із заявою про видачу довідки, в якій Пенсійний фонд повинен вказати суми надбавок до пенсії, які виплачувалися за 2007-2009 рр. Пенсійний фонд розглядає цю заяву і в 10-денний строк видає потрібну довідку. Далі необхідно звернутися до юриста і скласти позовну заяву для звернення до суду. Для складання заяви юристу знадобляться копії паспорта, пенсійного посвідчення з відповідною відміткою «діти війни» і відповідь пенсійного фонду на ваше звернення.

Тим «дітям війни», які ще не зважилися на звернення до суду, побоюючись необхідності ходити по інстанціях, судової тяганини та іншого, хочу пояснити, що для подачі позову зовсім не обов'язково вистоювати чергу в суд іі ходити на судові засідання. У позовній заяві можна попросити суд розглядати справу у вашу відсутність, а саму заява відправити в суд листом з повідомленням.

 

Джерело: Святошинське районне управління юстиції у м. Києві


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux