Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Дорогами слави». В бібліотечній мережі району відбулись заходи до 70-ї річниці визволення України та 71-ї річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників (фото)

Опубліковано 11 листопада 2014 року о 12:55
фото

Все далі в історію відходять грізні й важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував свого життя визволяючи рідну Україну та її столицю – Київ.

До 70-річниці визволення України та з нагоди 71 річниці звільнення від фашистів міста Києва, бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації підготували низку пізнавальних заходів. Користувачі Центральної районної бібліотеки ЦБС «Свічадо» відвідали вечір фронтової поезії «Йдемо ми у журбі до тих могил, де тихо сплять солдати»; інформаційну годину «За рідну землю, за рідне місто» підготували та провели для юнацтва у бібліотеці ім. Н.Рибака; у бібліотеках ім. О.Блока, ім. Махтумкулі та «Джерело» розгорнуто книжкові виставки, організовано перегляди літератури.

Найбільше теплих відгуків від читачів отримали у бібліотеці імені М. Дубова для дітей, де була проведена година патріотичного виховання «Дорогами слави». Завідувач бібліотекою Валентина Іванівна Мазур запросила на зустріч з читачами – учнями 8-х класів загальноосвітнього навчального закладу № 50 членів районної організації ветеранів: Нікітенка Івана Йосиповича, Данилевського Володимира Андріановича та представниць організації «Діти війни» – Рудчик Галину Михайлівну та Конюх Лідію Петрівну.

Валентина Іванівна розповіла дітям про те, як протягом жовтня 1943 року наші війська вели запеклі бої за утримання і розширення плацдармів на правому березі Дніпра. 5 листопада гвардійці-танкісти перекрили шосе Київ – Житомир, а підрозділи 38-ї армії вийшли на передмістя Києва – Святошин. У ніч на 6 листопада наші війська розгорнули наступ на північній околиці Києва. Після запеклих боїв 6 листопада 1943 року столицю України було повністю звільнено від окупантів.

Присутні ветерани ділилися з дітьми своїми спогадами про страшну війну, розповідали, що визволення столиці України – Києва мало величезне значення в процесі вигнання фашистів з території України. У виконанні учнів звучали вірші про подвиги героїв. На завершення зустрічі Галина Михайлівна Рудчик та Лідія Петрівна Конюх заспівали пісні фронтових років. Діти почули «Катюшу», «Там під львівським замком» та всі разом заспівали гімн рідній столиці – «Як тебе не любити, Києве мій»
Вдячні та зворушені діти привітали ветеранів квітами.

Шановні користувачі! Книжкові фонди бібліотек ЦБС «Свічадо» місять достатню кількість цікавих документальних матеріалів та художніх творів з історії Другої світової війни. Вивчайте історію разом з бібліотекою, ми чекаємо на Вас!

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux