Екскурсійна подорож громадян похилого віку до Кирилівської церкви


Завідувач відділення соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва Біла Алла Анатоліївна 05 червня 2015 року організувала захоплюючу екскурсійну подорож для громадян похилого віку до однієї з найбільших православних святинь України - Кирилівської церкви.
В 1140-х роках великим київським князем Всеволодом ІІ Олеговичем у північно-західній частині Києва було засновано родовий монастир, присвячений св. Кирилу Александрійському. Зазнавши певного занепаду після монголо-татарської навали, храм залишався діючим у подальші сторіччя. Наприкінці XVII ст., за ігумена Інокентія (Монастирського), зовнішній вигляд Кирилівської церкви зазнав перетворення у бароковій стилістиці, зокрема, додалися чотири наріжні бані. У XVIII ст. храм відновлювався після пожежі, західний фасад було оформлено пишним хвилеподібним фронтоном. Було збудовано кам’яну дзвіницю з теплою Благовіщенською церквою у другому ярусі. Висока, струнка споруда склала разом з церквою виразний бароковий ансамбль. Дзвіницю з брамою у нижньому ярусі було включено до кам’яної монастирської огорожі. У ХІХ ст. загальну увагу привернуло виявлення, дослідження та поновлення стародавніх фресок Кирилівської церкви. Комплекс розписів ХІІ ст. сукупною площею 800 кв. м. є найбільшим з тих, що збереглися від тієї доби. Надалі церкву перетворили на музей. Тим часом у будівлях Кирилівських богоугодних закладів розмістилася психоневрологічна лікарня. У 1937 р. було розібрано дзвіницю.
Від монастирського муру залишився тільки невеликий фрагмент з однією вежею. Упродовж короткого часу Кирилівська церква діяла за доби нацистської окупації. У 1963 р. храм перетворили на філію державного архітектурно-історичного заповідника «Софійський музей». Нині у храмі, в якому залишається музей, відновлено богослужіння. У 1998 р. церкву наново освячено в ім’я святителів Кирила та Афанасія Александрійських.
Джерело: Управління праці та соціального захисту населення.