Експертні поради з кібергігієни для учнів 8–11 класів — відбувся всеукраїнський урок із кібергігієни
CRDF Global в Україні за підтримки Державного департаменту США та сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнською школою онлайн та ГС «Освіторія» 21 травня провела всеукраїнський онлайн-урок із кібергігієни для учнів 8–11 класів. Метою заняття було підвищити обізнаність підлітків про важливість та основи кібербезпеки.
Питання кібергігієни для дітей є актуальним і потребує постійної уваги та вдосконалення навичок. Адже інтернет надає необмежений доступ до різноманітного контенту, зокрема того, що може бути небезпечним і шкідливим. Знання базових правил підвищує рівень особистої безпеки в мережі, допомагає уникнути впливу кібершахраїв та запобігає виникненню кіберзагроз.
На думку експерта, фахівця з кібербезпеки та автора уроку Єгора Аушева, учням 8–11 класів, щоб уберегтися від кібершахраїв, варто знати базові правила кібергігієни:
- надійний пароль має містити не лише малі літери, але й великі чи спеціальні символи;
- для конфіденційних операцій потрібно обирати перевірену точку доступу чи мобільний інтернет, а не публічну мережу Wi-Fi;
- якщо ви отримали підозріле покликання, ніколи не переходьте за ним. Найкраще ігнорувати його, адже зловмисники навчилися майстерно підробляти сторінки.
Урок шукайте на ютуб-каналі Всеукраїнської школи онлайн за покликанням.
Також для учнів доступні додаткові корисні матеріали для засвоєння теми: гайд про захист персональних даних та добірка освітніх відео про основні правила кібергігієни.
Всеукраїнська інформаційно-освітня кампанія з підвищення рівня обізнаності населення України щодо кіберзагроз та основних правил кібергігієни реалізується Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та за сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України та МОН України, а також за інформаційної підтримки Всеукраїнської школи онлайн, ГС «Освіторія» та «Київ Цифровий».
Джерело: МОН.