Фахівець завжди поруч
Складною і заплутаною виявилася життєва дорога клієнтки Святошинського ЦСССДМ.
Так склалося, що дівчина виховувалася без батька. Мати більшу частину часу проводила на роботі, а вихованням дівчини займалися бабуся з дідусем. Дівчина змалку не слухалася матір, а коли не стало бабусі відносини ще більше погіршилися, вона стала пропускати уроки в школі, робити все, що їй заманеться… Школу вона так і не закінчила, тому що завагітніла. Почалися нові клопоти та продовжувалися колишні сварки з мамою. Народився син. Так склалося, що він захворів і в результаті хвороби став дитиною з обмеженими можливостями. Бабуся самовіддано доглядала за онуком. Навчала ходити, обслуговувати себе, розвивала його здібності. Дівчина влаштувалася на роботу, але через негаразди в родині почала зловживати алкоголем, рідко бувати вдома.
Під час візитів фахівців із соціальної роботи розмовляла неохоче, відчувався відчай та розчарованість у всьому. Син ніде не навчався, хоча йому було вже сім років. Велася робота по мотивуванню мами та бабусі для влаштування дитини на навчання та його медичне обстеження.
Одного зимового дня до соціальної служби зателефонували з пологового будинку, далі стало відомо, що це та сама дівчина, вона приховала свою вагітність від фахівців. Батько дитини сказав, що він ще не готовий, мати теж не підтримала доньку та ще й вдома син із обмеженими можливостями. Молода жінка вирішила народити дитину й залишити в пологовому будинку.
Фахівцями із соціальної роботи проводилися довгі бесіди з бабусею та мамою, були знайдені необхідні речі та одяг для новонародженої, але, на жаль, дівчинка потрапила до дитячого будинку, а мама повернулася додому.
Незабаром мама немовляти зателефонувала і запитала: а можна мені повернути доньку. Я зроблю все необхідне для цього…
Зараз дівчинка живе разом із своєю мамою та братиком, які дуже люблять її. Приходить до неї і батько. Можливо, все налагодиться і буде повноцінна сім’я.
Бабуся так і не примирилася з тим, що у неї є ще й онучка, відносини залишилися неприязними. Від роботи з психологом для налагодження взаємовідносин відмовляється.
Хлопець пройшов медичне обстеження, та медико-педагогічну комісію і отримав направлення на спеціалізоване навчання.
Робота з родиною продовжується.
Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.