Гіподинамія - хвороба 21 століття!


Життя сучасної людини, звичайно, стало більш комфортним і зручним, ніж раніше. Технічний прогрес помітно полегшив нам життя: транспорт, який нас довозить до потрібного місця, побутова техніка, яка все робить за нас. Нам навіть не треба напружувати своє тіло, щоб щось зробити - досягнення технічного прогресу все роблять за нас. Таким чином, наше тіло, яке більшу частину часу перебуває в спокої, починає втрачати свою легкість і гнучкість.
Основні показники гіподинамії - обмеження рухової активності організму, недостатність рухів, мала навантаження на м'язи. Для повноцінної роботи організму необхідна активність, а також рух, навантаження на м'язи. Саме це потрібно організму для стабільної роботи, і саме це є запорукою гарного самопочуття і міцного здоров'я людини. Які причини гіподинамії?
Причин розвитку гіподинамії існує дуже багато. Це і надто малорухливий спосіб життя, надмірне використання транспорту, занадто довгий постільний режим, у школярів - велике навантаження в школі і недостатні заняття спортом.
Основні ознаки гіподинамії:
- загальна слабкість;- безсоння;
- прискорене серцебиття;
- швидка стомлюваність навіть при невеликих навантаженнях;
- нервозність, нестабільне емоційний стан.
Гіподинамія та її наслідки. Коли людина більшу частину часу проводить в сидячому положенні, коли йому не вистачає необхідного фізичного навантаження, м'язи починають слабшати, зменшується витривалість і сила людини, розвивається вегето-судинна дистонія, порушується обмін речовин. Гіподинамія з плином часу призводить до змін опорно-рухового апарату: розвивається остеопороз, остеоартроз і остеохондроз. Позначається гіподинамія і на серцево-судинній системі (розвивається артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, варикозна хвороба судин нижніх кінцівок), на дихальній системі, травній системі (порушення роботи кишківника). Порушення в ендокринній системі призводять до ожиріння. Погіршується через гіподинамію і робота головного мозку: знижується розумова активність, уважність, слабшає здатність концентруватись. Все це призводить до зниження працездатності людини.
Як людині убезпечити себе від гіподинамії та її наслідків? Зрозуміло, що для цього потрібно, в першу чергу, поміняти свій розпорядок дня. Звичайно, всім нам хочеться після трудового дня відразу лягти на диван перед телевізором, і насолоджуватися відпочинком. Потрібно пам'ятати, що наш організм потребує навантаження. До того ж, куди приємніше розслаблення після фізичних вправ, адже тіло після тренування здається таким гнучким і легким. Уникнути гіподинамії - найпоширенішої хвороби 21 століття – допоможе фізична активність.
Тільки та людина, яка веде здоровий спосіб життя, може уникнути наслідків гіподинамії. Що мається на увазі під здоровим способом життя? Це раціональне харчування, більше руху, відмова від шкідливих звичок. Навіть 30 хвилин щоденного фізичного навантаження будуть дуже корисні для організму людини (прогулянки на свіжому повітрі,заняття спортом). Якщо робота віднімає велику частину часу і такої можливості немає, потрібно збільшити фізичне навантаження (перестати користуватися ліфтом і підніматися на поверх пішки, робити щоранку легку зарядку). Рухові навантаження повинні бути розумними, і тоді це стане запорукою того, що гіподинамія та її наслідки не позначаться на організмі. Харчування повинно бути збалансованим - більше фруктів і овочів, корисний мед з лимоном.
Дуже важливе значення має тривалість сну - людина повинна спати не менше восьми годин.
Виконуючі дані рекомендації, з часом людина може помітити, що її самопочуття покращується.
Мати міцне здоров'я і красиву фігуру можливо, потрібно лише небагато завзятості, волі і бажання змінити своє життя. Умови для всього цього є в кожного з нас, треба лише цим скористатися!
Джерело: управління охорони здоров’я.