Готуємося до зими: про що треба подбати вже зараз.
Осінь, про що потрібно подбати зараз поки ще доволі тепло, щоб осінньо-зимовий період не приніс додаткових неприємностей, досить нам й тих, що несуть кляті загарбники.
Теплогенеруючі компанії закликають мешканців області підготувати все до опалювального сезону вже зараз.
З настанням холодів почнеться інтенсивне використання електричних мереж, у оселях побільшає обігрівачів та інших електричних приладів, які використовують для опалення приміщень, теплогенеруючих установок, печей, котлів тощо.
Однак нерідко трапляється так, що через необережне поводження з такими приладами трапляються пожежі, які призводять до серйозних матеріальних збитків. А іноді неправильна їх експлуатація може навіть загрожувати життю та здоров’ю людей.
Найбільш поширеною причиною таких надзвичайних ситуацій є необережне поводження з вогнем — майже 70 %, кожна п’ята подія виникає через порушення правил пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроустановок, кожна десята — пічне опалення.
В осінньо-зимовий період необхідно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки.
Перш за все користуватися тільки справними та сертифікованими в Україні нагрівальними електроприладами. Не залишати їх без нагляду навіть на короткий час, обов’язково вимикати електроприлади на ніч та виходячи з дому. Не застосовувати в запобіжних електролічильниках саморобні плавкі вставки.
Ще одна велика помилка людей, причому всіх вікових категорій – використання для обігріву приміщення приладів які призначені для приготування їжі. Частіше всього для обігріву приміщень користуються електричні та газові плити.
Наголошуємо: це суворо заборонено!
У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова плита становить ще більшу загрозу. При її використані для обігріву приміщення ймовірне отруєння газом та навіть вибух.
Що потрібно зробити перед початком опалювального сезону. Перше, необхідно оглянути та перевірити все обладнання, пов’язане з опаленням, включаючи котли, радіатори, генератори електричного току, газові плити та печі. Слід переконатися, що воно знаходиться в хорошому стані та не має видимих дефектів.
Пам’ятайте! Регулярне технічне обслуговування допоможе уникнути аварій та нещасних випадків.
Слід приділити увагу вентиляції приміщень, адже у приміщенні, де знаходиться обладнання для опалення, важливо забезпечити хорошу вентиляцію. Це допомагає уникнути накопичення чадного газу та інших шкідливих речовин, які можуть виділятися під час згоряння палива. Переконайтеся, що вентиляційні отвори не забиті та функціонують належним чином.
Особливу увагу потрібно приділити безпеці при використанні газового обладнання. Періодично перевіряйте герметичність газових трубок та з’єднань. Встановлюйте газове обладнання тільки відповідно до інструкцій виробника та дотримуйтесь усіх правил безпеки.
Електричні обігрівачі більш зручні у використанні, але також можуть стати джерелом пожежі. Не залишайте їх без нагляду, не перевантажуйте розетки, стежте за станом дротів. Уникайте встановлення обігрівачів поряд із горючими матеріалами.
Дотримання простих заходів безпеки та регулярне технічне обслуговування обладнання допоможуть мінімізувати ризики, забезпечити безпеку вашу та ваших близьких.
Пам’ятайте, що турбота про безпеку — це турбота про ваше здоров’я та добробут.
Нагадуємо основні правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період:
● Не залишайте ввімкнені електричні прилади без нагляду – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж.
● Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади.
● Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженими розетками, кабелями чи проводами.
● Не ставте електрообігрівач біля фіранок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів.
● Не допускайте перекидання цих приладів.
● Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі.
● Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу.
● Не пропускайте провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки.
● Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.
До уваги батьків! Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки та як діяти у випадку пожежі.
Знання та виконання найпростіших правил безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя! Бережіть себе та своїх близьких! Нехай тепло у Вашому домі буде безпечним!
У разі виявлення пожежі потрібно негайно повідомити за телефоном «101» пожежно-рятувальний підрозділ.