Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Грип та його профілактика

Опубліковано 30 жовтня 2019 року о 16:31
фото

Грип − це високозаразне вірусне захворювання, що відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, яке спричинюється вірусами грипу 3 родів - InfluenzaAvirus (вируси грипу А), Influenza В virus (вируси грипу В),Influenza С virus(вируси грипу С) − з родини Orthomyxoviridae, та характеризується раптовим початком хвороби, головним болем, ломотою у м’язах та суглобах, болем у горлі, підвищенням температури тіла до 38 °С і більше вже у перші дні захворювання, лихоманкою, кашлем, в окремих випадках блювотою та проносом.

Грип має симптоми, подібні до ознак гострих респіраторних вірусних інфекцій (далі – ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Захворювання може мати важкий перебіг, призводити до тяжких ускладнень, госпіталізації та смерті. Деякі групи людей, такі як люди похилого віку (старші за 65 років), діти (особливо молодші 2 років), вагітні жінки та хворі на певні супутні захворювання, мають підвищений ризик ускладненого перебігу захворювання.

Як відбувається зараження грипом?

Джерелом інфекції є інфікована людина з 1 дня до прояву ознак захворювання та хворі на грип до 5- 7 дня захворювання. Більшість хворих є найбільш заразними в перші 3- 4 дні захворювання. Діти та люди з послабленою імунною системою можуть виділяти вірус понад 7 днів захворювання.

Шлях передачі вірусу найчастіше повітряно-краплинний. Зараження відбувається під час кашлю, чхання та розмові хворої людини. Також вірус може передаватися через тісний контакт з хворою людиною та контакт з предметами, що містять вірус на поверхні, та наступним перенесенням вірусу на власні слизові оболонки (коли людина торкається спочатку заражених вірусом предметів − поручнів, рушників, тощо, а потім власних рота, носа, очей). Хворі на грип можуть виділяти вірус на відстань до 1,8- 2,0 м. Інкубаційний період для грипустановить від1 до 4 днів після інфікування (найчастіше 2 дні).

Найчастіші симптоми захворювання − раптовий, гострий початок, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше з першої доби захворювання, лихоманка, кашель, загальна слабкість, в окремих випадках блювота та пронос (переважно у дітей раннього віку).

Більшість хворих на грип одужують менше ніж за 2 тижні, але в деяких людей розвиваються ускладнення грипу, в тому числі життєво небезпечні з високим ризиком смерті. Запалення ЛОР органів відносяться до ускладнень грипу середньої важкості, в той час як пневмонія (запалення легень) є важким ускладненням грипу, що спричинюється як вірусом грипу безпосередньо, так і поєднаною вірусною та бактеріальною інфекцією. Інші можливі важкі ускладнення грипу − запалення серця (міокардит), мозку (енцефаліт), м’язів (міозит) та поліорганна недостатність наприклад, дихальна та/або ниркова недостатність). Також грип може погіршувати перебіг хронічних захворювань.

За перших симптомів захворювання обов`язково звертайтеся до сімейного лікаря.

Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я.

Найбільш ефективним та найкращим шляхом профілактики грипу є щорічна вакцинація. Тому що вакцинація:

  • зменшує ризик захворіти на грип;
  • зменшує ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті;
  • захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для щеплення − напередодні грипозного сезону, якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в новому епідемічному сезоні в Північній півкулі циркулюватимуть віруси грипу тип A (Brisbane/02/2018(H1N1) pdm09, Kansas/14/2017(H3N2)) та віруси грипу тип B (Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87), Phuket/3073/2013).

Загальні поради щодо профілактики грипу та ГРВІ

Частіше мийте руки з милом, особливо після контакту з поручнями, дверними ручками, предметами загального користування. Якщо Ви не можете вимити руки з милом − використовуйте антисептики на основі спирту.

Одягайтеся за погодою. Пам’ятайте, що перегрівання так само небезпечне, як і переохолодження.

Частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання.

Уникайте контактів з хворими людьми.

Харчуйтеся збалансовано, вживайте вітамінізовані продукти.

Повноцінно відпочивайте.

Подбайте про здоров’я! Зверніться до лікаря та зробіть щеплення!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux