Інформаційний центр Центральної районної бібліотеки «Свічадо» ознайомив користувачів з творчістю українського письменника Івана Петровича Котляревського


Будеш, батьку , панувати,
Поки живуть люди,
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!
Тарас Шевченко
З нагоди відзначення 245-річчя від дня народження українського письменника, поета, драматурга, основоположником сучасної української літератури Івана Петровича Котляревського (1769-1838) 9 вересня 2014 року Інформаційний центр Центральної районної бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» (бульвар Р. Роллана, 13-в) управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації в рамках проекту «Е-інформування» ознайомив користувачів з творчістю видатного українця.
До уваги користувачів представлена книжкова виставка «Немає поета без народу» та бібліографічний урок, присвячений творчості Івана Котляревського. В заході взяли участь учні 9-а класу середньої школи №222 під керівництвом викладача Федюк Ольги Миронівни. Головний бібліотекар Лисогор Олена Володимирівна розповіла дітям про життя та творчість І.Котляревського.
До відома: Літературна спадщина І.Котляревського ознаменувала собою початок нової ери української літератури. Невелика за обсягом, але за значенням у духовному житті українського народу стала відліком початку нового творчого методу в національній культурі – реалізму, а поема «Енеїда», над якою І.Котляревський працював майже три десятиліття, визначила змістовий напрям і форму всього нашого красного письменства.
Життя і творчість Івана Петровича Котляревського припали на часи, коли, здавалося, самі підмурки національної ідеї відбували одне з найсерйозніших випробовувань на право існування. Невблаганна дійсність розбивала на друзки всі громадські й культурні сподівання українського народу. Могутній і тотальний імперський тиск мав на меті остаточно привести до знищення навіть можливих проявів національного духу. Поневіряннями, визиском, кров’ю вписано в літопис історії українського народу сторінки немилосердного ХVШ сторіччя, яке, за справедливим визначенням Пантелеймона Куліша, виявилося віком «расхищения национальной собственности всеми благовидными и неблаговидными способами». То був час, коли на історичному роздоріжжі народ міг утратити все: надії, традиції, культуру, майбутнє і, зрештою, себе. Стихійні протести щораз захлиналися під тиском безжальної сили й жорстокості…
І раптом серед мертвої тиші залунав сміх – зневажливий, саркастичний, життєствердний сміх. Той сміх пробудив у душах людей не тільки почуття гідності, але й повернув віру в себе, у свою неповторність і значущість. Це поема Котляревського «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник». Його твори це – протест проти зруйнування царатом Української Козацької держави, віра у воскресіння України.
Центральна районна бібліотека Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» пропонує всім бажаючим дізнатися більше про видатного українця Івана Петровича Котляревського, ознайомитись з віртуальною виставкою «Веселий мудрець – Іван Котляревський», на сайті ЦБС «Свічадо» www. svichado. com. ua
Джерело: Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації