Інтернет-конференція – швидкісний он-лайн консультант


Останнім часом інтерактивні технології відіграють все важливішу роль у нашому повсякденному житті, а особливо в роботі. Адже за допомогою Інтернету можна в сотні разів швидше отримати відповіді на хвилюючі запитання. Щоб надати таку можливість платникам податків, працівники фіскальної служби практикують активне проведення Інтернет-конференцій з платниками податків.
Так нещодавно відбувся черговий Інтернет-діалог заступника начальника ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Андрія Андрійовича Поліщука з платниками податків на тему: «Найактуальніші питання щодо справляння військового збору. Нарахування, утримання, сплата, відповідальність».
Під час прямого спілкування Андрій Андрійович надав вичерпні відповіді на запитання платників податків. Пропонуємо вашій увазі найактуальніші з них:
Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума допомоги по вагітності та пологах?
Відповідь: Сума допомоги по вагітності і пологах не відноситься до фонду оплати праці відповідно до підпункту 3.2 Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5. Тому підстав для утримання військового збору з декретних немає. З декретних утримується тільки єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За якою ставкою необхідно обчислювати суму військового збору?
Відповідь: Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування відповідно до п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
З якої суми доходів утримується військовий збір?
Відповідь: Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.
Хто є платниками військового збору?
Відповідь: Фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Зазначений перелік осіб наведено в пункті 162.1 статті 162 Податкового кодексу України відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Що є об’єктом оподаткування військовим збором?
Відповідь: Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).
Джерело: Державна податкова інспекція у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві