Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Ірина Жидченко: «Повернути людям заборговану заробітну плату - справа честі та професіоналізму всіх причетних до вирішення цього питання служб та установ району»

Опубліковано 28 квітня 2014 року о 12:47

Про стан соціально-економічної ситуації в Святошинському районі міста Києва в частині заборгованості по заробітній платі станом на 01 квітня 2014 року ми поспілкувалися з начальником управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Іриною Михайлівною Жидченко.

- Ірино Михайлівно, особливо важливим і корисним для поліпшення соціального клімату в районі є питання, що спрямовані на посилення соціального захисту мешканців району, і головне з них - здійснення контролю за своєчасною виплатою заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Святошинського району. Сьогодні, під час обмеженого фінансування різних галузей промисловості, будівництва, банківської сфери питання своєчасної виплати заробітної плати є особливо актуальним та потребує негайного вирішення. Яка ситуація з своєчасною виплатою заробітної плати в Святошинському районі?

І.Ж.: За даними Державного комітету статистики станом на 01.01.2014 року заборгованість із виплати заробітної плати в місті Києві становила 36,8 млн. грн. Протягом січня-березня поточного року заборгованість зросла на 24,8 млн. грн. та станом на 01.04.2014 становить 61,6 млн. грн. Зростання заборгованості із виплати зарплати з початку року зафіксовано в усіх районах міста Києва.

На жаль, має місце заборгованість із виплати заробітної плати і в Святошинському районі. Згідно зі статистичними даними на 1 березня 2014 року сума боргу становила 3,9 млн. гривень на 5-ти підприємствах району. За оперативними даними станом на 1 квітня 2014 року заборгованість становить  5,9 млн. грн., що складає 9,6% від загальної суми боргу по місту.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати борги економічно активних підприємств району становлять 86,4 %, підприємств-банкрутів – 13,6 %.

На початок квітня вчасно не отримали заробітну плату 2,1 тис. осіб. Кожному з зазначених працівників не виплачено в середньому  2,9 тис. гривень.

Необхідно відмітити, що заборгованість із виплати заробітної плати працівникам комунальних підприємств, які підпорядковані територіальній громаді району, та бюджетних установ району, що фінансуються за рахунок державного та місцевого бюджетів, відсутня.

- Що ж стало поштовхом до такого різкого зростання заборгованості з виплати заробітної плати?

І.Ж.: Серед основних причин, які призвели до різкого зростання заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах району у поточному році, найбільш вагомими є такі чинники:

  • криза в будівництві та окремих галузях промисловості, банківській сфері;
  • припинення кредитування підприємств, установ і організацій та несвоєчасне перерахування коштів підприємствам банківськими установами;
  • відсутність збуту готової продукції, яка накопичується на складах підприємств;
  • відсутність державних замовлень та своєчасних розрахунків за їх виконання;
  • несвоєчасні розрахунки за виготовлену продукцію та надані послуги;
  • неповернення податку на додану вартість тощо.

- Чи вдалося Вам ліквідувати заборгованість із заробітної плати як того вимагає Указ Президента України  від 25.05.2004 № 576/2004 „Про невідкладні заходи щодо завершення погашення заборгованості із заробітної плати”?

І.Ж.: Внаслідок вжитих заходів протягом квітня поточного року заборгованість на економічно активних підприємствах району зменшена майже на  2 млн. грн  та становить 3,8 млн. грн., в тому числі повністю ліквідована на ТОВ «Трансбуд Компані» підприємствах на суму 1,7 млн. грн.

Нажаль, сьогодні можна констатувати, що ліквідувати заборгованість із заробітної плати нам вдалося не в повній мірі. Ситуація з погашенням боргів по виплаті заробітної плати залишається доволі складною.

Щоб ліквідувати борги по виплаті заробітної плати, впродовж І кварталу 2014 року нами здійснено моніторинг 11-ти підприємств, установ та організацій району, де існували та існують борги по виплаті заробітної плати, погоджено графіки погашення заборгованості.

Під час проведення моніторингу спеціалістами здійснюється аналіз нарахування компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати та проведення індексації грошових доходів працівників, наголошується про відповідальність за нелегальну зайнятість та виплату заробітної плати «у конвертах» без сплати обов'язкових податків. На 3-х засіданнях районної комісії з питань виконання зобов’язань перед бюджетом, охорони праці та своєчасної і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплати праці, використання та охорони земель, інших природних ресурсів заслухано керівників 13-ти підприємств-боржників (копії протоколів засідань районної комісії направлено до прокуратури Святошинського району).

Надіслано 4 подання до засновників та власників підприємств щодо сприяння в погашенні заборгованості та розгляду питання перебування керівників на займаних посадах.

Для відповідного реагування щодо підприємств, організацій, установ району що мають заборгованість по заробітній платі, направляються листи до районного управління ГУ Міністерства внутрішніх справ України, Південного міжрайонного відділу управління Служби Безпеки України у місті Києві, до районної прокуратури, слідчого управління з фінансових розслідувань Державної податкової інспекції у Святошинському районі та Територіальної державної інспекції з питань праці в м. Києві (всього 19 звернень).

При реєстрації колективних договорів надаються рекомендації про зобов’язання керівника щодо своєчасної виплати заробітної плати, у разі наявності заборгованості представляти графік її погашення. Крім того, надаються рекомендації про забезпечення інших мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Спільно з управлінням з питань банкрутства у місті Києві та Київській області ведеться робота з питання погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах району.

- Що Ви, як фахівець, можете запропонувати для вирішення питання погашення заборгованості із заробітної плати в Святошинському районі?

І.Ж.: По-перше, посилити контроль за додержанням норм чинного законодавства з питань оплати праці на підприємствах, в організаціях та установах, що передані до сфери управління Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

По-друге, продовжити щотижневий моніторинг щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках району.

По-третє, при виявленні порушень законодавства про працю та оплату праці на підприємствах району інформацію направляти до правоохоронних та контролюючих органів для вжиття заходів відповідного реагування.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux