Ірина Жидченко: «Служба соціального захисту робитиме все можливе аби у наших підопічних були сприятливі умови проживання, не зважаючи на брак фінансування та інші складнощі»


Цього року опалювальний сезон в столиці починається за складних умов. Брак коштів у бюджеті та невизначеність із постачанням природного газу змушує столичну та районну владу вдаватися до запровадження режиму жорсткої економії, а серед споживачів енергоносіїв з’явився неабиякий попит на енергоефективні технології .
На ряду з цим у закладах соціального призначення на випадок непередбачуваного відімкнення від стаціонарних електромереж завчасно проводиться установка незалежних джерел електроенергії.
На запитання про підготовку об’єктів соціального захисту до роботи в умовах особливого періоду відповіла заступник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації з гуманітарних питань Ірина Михайлівна Жидченко.
- Ірино Михайлівно, зараз у столиці триває підготовка об’єктів соціального призначення до роботи у складних умовах. В країні і місті відчувається брак коштів на комунальні потреби. До того ж, не виключаються ситуації аварійного відімкнення електропостачання. Розкажіть, будь ласка, яким чином готуються до роботи у складних умовах заклади соціального спрямування Святошинського району?
- На виконання доручення міського Антикризового енергетичного штабу, з урахуванням протокольного рішення селекторної наради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в управлінні праці та соціального захисту населення Святошинського району затверджені заходи з енергозбереження, економії енергоресурсів та заходів щодо скорочення теплової енергії.
- Як саме ці заходи виглядатимуть на практиці?
- Ми намагаємося застосовувати усі можливості задля економного витрачання енергоносіїв. Працівників управління та його структурних підрозділів поінформовано щодо жорсткої економії енергоресурсів під час роботи в умовах особливого періоду. Ми розраховуємо на свідомість наших колег, на те, що вони будуть економно використовувати електроприлади та раціонально користуватися водою. Інформація про обмеження використання електроенергії повинна бути розміщена у форматі наглядових вивісок у всіх придатних для цього місцях приміщення управління та структурних підрозділів.
Для освітлення приміщень необхідно придбати енергоефективні лампи та встановлювати їх при заміні звичайних ламп розжарення, що вийшли з ладу. Електрична апаратура, яка використовується в закладах, теж повинна бути низьковольтною, тобто такою, що забирає якомога менше електроенергії. Потрібно також утримуватися від використання електрообігрівачів для опалення приміщень, звісно, за умови належного функціонування системи централізованого опалення.
Не треба забувати і про дотримання технічних рекомендацій щодо експлуатації кондиціонерів, зокрема, температурних обмежень зовнішнього повітря, закриття вікон та дверей. Необхідно провести й такі елементарні роботи з утеплення приміщення та вхідної групи, як обклеювання вікон і замазка щілин.
Потрібно, щоб постійно здійснювалося обслуговування вузла обліку теплопостачання.
- Усі перелічені вами заходи з економного використання енергоресурсів можливі лише за умови безперебійного постачання електроенергії та опалення. Та цієї зими можливі й непередбачувані ситуації. Як будуть функціонувати заклади соціального призначення в умовах відімкнення електроенергії або теплопостачання?
- У цих випадках нам необхідно мати резервне джерело живлення. З метою безперебійного електропостачання установ соціального захисту, незалежного від перепадів в центральній електромережі, управління соцзахисту звернулось до фінансового управління з проханням внести зміни до розрахунку кошторису на утримання установи по спеціальному фонду місцевого бюджету на 2014 рік на суму 63,6 тисяч гривень.
Внесення зазначених змін необхідне для закупівлі двох дизель-генераторів, які будуть установлені в приміщенні управління за адресою вулиця Гната Юри, 14-б та на вулиці Чаадаєва, 3-а у відділенні соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з органічним ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки. Реалізація проекту з енергозбереження, зокрема придбання даного устаткування, забезпечить ефективну та безперебійну роботу установ в умовах обмеженого постачання енергоносіїв.
- Незабаром почнеться опалювальний сезон. Чи готові системи теплопостачання до початку роботи?
- З метою своєчасного підключення до опалення закладів соціальної сфер вже проведено випробування манометрів на тиск, метрологічна повірка приладів обліку теплової енергії, повірка лічильників холодного водопостачання, прочищені фільтри та системи брудовідведення. Акти готовності систем опалення до сезону 2014/2015 років отримано по будівлях управління на вулиці Гната Юри, 14-б та у відділенні соціально-медичної реабілітації, що на вулиці Чаадаєва, 3-а. Крім того, на сьогодні у відділенні соціально-медичної реабілітації здійснюється капітальний ремонт покрівлі.
- Які роботи ведуться у закладах, підвідомчих службі соцзахисту?
- В будинках-інтернатах, розташованих на території району, також проведені заходи з підготовки до роботи в умовах особливого періоду. У Святошинський дитячий будинок-інтернат, що по вулиці Котельникова, 51, за рахунок спонсорських коштів придбано 10 електричних конвекторів, закуплено дизель-генератор для безперебійного живлення на випадок відключення енергопостачання, здійснюється заготівля дров. У разі виникнення надзвичайної ситуації з підопічних переселять в одну половину приміщення, іншу частину будівлі відключать від теплопостачання. У Ново-Білицькому психоневрологічному будинку-інтернаті, розташованому за адресою вулиця Підлісна, 8, створено оперативну групу з надзвичайних ситуацій для цілодобового чергування, здійснюється утеплення приміщень, наявне автоматичне регулювання пункту теплопостачання, за необхідності - відключать підсобні приміщення (склади теплиці).
Те ж саме стосується і Святошинського психоневрологічного будинку-інтернату, що по вулиці Крамського,16. Там здійснюється утеплення приміщень, закуплено дизель-генератор для безперебійної роботи в умовах відключення централізованого енергопостачання. У Київському геріатричному пансіонаті, що на вулиці Бударіна, 11 також закуплено дизель-генератор для безперебійного живлення), здійснюється утеплення приміщень, наявні обігрівачі. Для підопічних усіх перелічених закладів придбано по додатковій ковдрі.
- Тож пацієнтам та учням будинків-інтернатів можна не хвилюватися з приводу того, що взимку вони замерзнуть?
- Жодним чином не потрібно хвилюватися. Ми зробимо все можливе аби підопічним було тепло і затишно, щоб у них були сприятливі умови проживання, не зважаючи на складнощі фінансового характеру, на проблеми з постачанням енергоносіїв та інші, з якими нам зараз доводиться стикатися. Належний догляд та лікування пацієнтам гарантовані.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації