Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Хвороба Лайма продовжує наступати

Опубліковано 21 квітня 2016 року о 10:58
фото

Останнім часом в Україні, в т.ч. м. Києві, зростає рівень захворюваності на хворобу Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз - ІКБ), яка передається трансмісивним шляхом, уражає центральну нервову і серцево-судинну системи, опорно-руховий апарат, призводить до тривалої непрацездатності та інвалідності.

Незадовільна ситуація з цієї хвороби складається і в Святошинському районі.

Так, за 2015 рік по району зареєстровано 54 випадки захворювання на ІКБ, в тому числі 8 дітей, проти 20 випадків, в т.ч. 5 дітей, у попередньому році. Зараження 15 хворих відбулося на території Святошинського району (ліс біля ж.м. Новобіличі, ліс на Житомирській трасі, автостанція «Дачна», озеро на вул. Ушакова, вулиці: Котельникова, Якуба Коласа, Наумова, Жмеринська, Верховинна, Святошинська, бульвар Ромена Роллана, проспект Перемоги).

Крім того, до медичних закладів району звернулось 199 осіб з приводу укусів кліщами. Завдяки своєчасному профілактичному лікуванню, зазначені особи не захворіли на хворобу Лайма.

Фахівцями санепідемслужби проводяться регулярні обстеження територій зелених зон району на наявність іксодових кліщів. За результатами спостережень в березні-квітні поточного року найбільш заселеними кліщами є зона відпочинку «Біличі» (3,0 екз. на 1 прапор/км) та територія урочища «Видриця» (5,0 екз. на 1 пр./км).

При лабораторному дослідженні 6 екземплярів кліщів, які буди зібрані фахівцями ВП «Голосіївський МВЛД (філія)» на території урочища «Видриця» у березні цього року в 2-х екземплярах іксодових кліщів виявлені борелії.

Приведені дані свідчать про існування ризику зараження киян та гостей столиці на іксодовий кліщовий бореліоз під час відвідування та відпочинку на територіях урочища «Видриця» та зони відпочинку «Біличі» Святошинського району .

Враховуючи, що сезон активності кліщів розпочався в лютому цого року і продовжуватиметься весь теплий період (до жовтня-листопада), ситуація щодо зараження на хворобу Лайма в Святошинському районі може значно погіршитись.

Заходи профілактики захворювання на ІКБ направлені проти нападу кліщів: використання ефективних репелентів та застосування засобів індивідуального захисту.

Після повернення додому необхідно проводити само-та взаємоогляд для своєчвасного видалення кліща, що присмоктався. Цей захід має велике профілактичне значення, оскільки доза збудника, достатня для захворювання, потрапляє до організму не відразу, і видалення кліща знижує вірогідність розвитку хвороби.

Велике значення має термінове звернення до лікаря при виявленні кліща або при появі перших ознак захворювання (мігруюча еритема).

Украй важливе проведення загальоносанітарних заходів щодо благоустрою парків, лісопарків в містах та прилеглих до них лісових зон. Боротьба з безпритульними тваринами – головними годувальниками кліщів займає не останнє місце у боротьбі з ІКБ.

 

Джерело: Санепідслужба Святошинського району (О.Л. Громашевська).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux