Київ: важливе за 3 травня
Київ продовжує жити в умовах воєнного стану і приймати вимушених переселенців з усіх регіонів, що постраждали від російського вторгнення.
У Києві зареєстровано близько 37 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які залишили домівки через повномасштабне російське вторгнення
Найбільше переміщених осіб із Київської, Донецької та Чернігівської областей. Тобто з тих регіонів, де донедавна тривали або зараз тривають бойові дії.
Щоб отримати статус внутрішньо переміщеної особи, необхідно звертатися до районних управлінь соціального захисту населення.
Також заявку можна подати через мобільний додаток порталу «Дія».
З 1 травня змінено умови виплат для внутрішньо переміщених осіб
Допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які прибули з територій, де тривають активні дії або які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні.
Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні, затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Водночас, виплата державної допомоги за березень та квітень 2022 року буде здійснена усім внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Постраждалі від російської окупації можуть отримати психологічну допомогу
Служба «телефону довіри» Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству працює цілодобово:
- 044-272-15-00 (з мобільного)
- 15-00 (зі стаціонарного)
Усі дзвінки є безкоштовними та анонімними!
Як повідомити про російські воєнні злочини в Києві та Україні?
Якщо ви стали свідком або потерпілим, фіксуйте та надсилайте докази:
На платформі warcrimes.gov.ua. Вона створена Офісом Генерального прокурора спільно з українськими та міжнародними партнерами.
У застосунку Київ Цифровий, розділ «Свідчення громадян».
Важливо детально задокументувати кожен злочин та інформацію про причетних.
Джерело: КМДА.