Київська гімназія № 154 гостинно зустріла майбутніх першокласників та їхніх батьків! (фото)


- Як краще підготувати дитину до навчання?
- Як зробити перехід від дитячого садочка до шкільних буднів дитини більш комфортним і безболісним?
- Як навчити дитину спілкування з однолітками у новому дитячому середовищі?
- Чого чекають учителі від майбутнього першокласника? Яких саме знань та умінь?
- Які освітні послуги пропонує навчальний заклад?
Зустріч з нагоди Дня відкритих дверей відкрила директор гімназії Ліщинська Лариса Семенівна. Вона познайомила присутніх гостей із багаторічною історією, традиціями та освітньою діяльністю гімназії, представила педагогів, які планують працювати з першокласниками у наступному році.
Найголовнішими гостями свята стали, звісно ж, діти, які отримали «чарівні фішки» - перепустки та відправились із майбутніми учителями у подорож до Королівства знань Київської гімназії № 154. На малюків чекали цікаві заняття у ігровій кімнаті, знайомство з класами та територією гімназії. Дітлахи із задоволенням розгадували загадки, грали у дидактичні ігри та вчилися бути школярами, працювати за шкільними партами.
Найбільший інтерес батьків викликала розповідь заступника директора з навчально-виховної роботи Рощенко Тетяни Михайлівни про роботу гімназії з упровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Гімназія є учасником цього проекту з 2015 року. Проект "Інтелект України" спрямований на засвоєння духовного багатства, яке створювала українська нація. Плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів відбуваються системно, за допомогою різних форм та засобів, інтегровано, органічно й цікаво для дітей. Учні з задоволенням залучаються до роботи, роблять висновки, висловлюють свої судження, дають оцінку, творчо працюють з матеріалом, що спрямований на виховання сучасної повноцінної, високоморальної особистості. Завданнями проекту є пробудження й виховання в кожному учневі патріотичних почуттів, залучення до вищих цінностей.
Сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.
Навчальні плани для класів, що навчаються за програмою «Інтелект України» розроблено відповідно до наказів МОН України й оновленого Державного стандарту та Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів.
Програма розроблялася таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відео матеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.
Завдяки тому, проект має медико-психолого-психіатричний супровід провідних вчених Інституту здоров'я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого – втоми, втрати цікавості. Крім обов'язкових уроків фізичної культури, кілька разів впродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовують релаксуючі елементи.
Батьки майбутніх першокласників здійснили подорож гімназією, під час якої побачили роботу учителів з дітьми, отримали відповіді на свої численні питання, пов’язані із організацією навчально-виховної діяльності гімназії. Заступник директора з навчально-виховної роботи Рощенко Тетяна Михайлівна розповіла присутнім про навчальний день першокласника у гімназії, надала поради батькам щодо підготовки дитини до навчання, ознайомила з правилами прийому до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів. Представник батьківської ради гімназії Коновал Оксана Валеріївна поділилась власними враженнями від співпраці з гімназією у навчанні і вихованні власних дітей, розповіла про благодійну діяльність батьків, спрямовану на розвиток гімназії та створення сучасних комфортних умов для навчання дітей.
У теплій, невимушеній атмосфері пройшов День відкритих дверей у Київській гімназії № 154. Наприкінці зустрічі малюки поділились із присутніми батьками своїми першими досягненнями – творчими роботами, виконаними разом із учителями, розповіли, що їм сподобалось та виявили бажання швидше підростати та навчатися у гімназії.
Джерело: Київська гімназія №154