Конференція «Впровадження гендерних підходів у програми соціально-економічного розвитку міста Києва»
4 грудня 2013 року спеціалісти Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приймали участь у конференції «Впровадження гендерних підходів у програми соціально-економічного розвитку міста Києва», що відбулась у Національній академії наук України.
Організаторами конференції виступили: Київська міська державна адміністрація, Київський міський центр «Родинний дім», Програма ООН Жінки в Україні, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посольство Фінляндії в Україні, Міжнародна громадська організація Школа Рівних Можливостей, Міжнародна громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», Культурний центр «Сан», Благодійний фонд «Ветеран», Видавничий дім «Справи сімейні».
Мета конференції: активізувати процес впровадження гендерних підходів в усі сфери життя міста Києва шляхом взаємодії влади і громади.
Завдання: проаналізувати здобутки у сфері гендерного розвитку в місті Києві та кращий досвід інших регіонів; внести пропозиції до плану дій на виконання Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період 2016 року; запропонувати шляхи посилення взаємодії влади і громади в Києві та в районах міста.
Конференція складалась із трьох панельних дискусій. На першій дискусії «Гендерна рівність в українській політиці та гендерна ситуація в Києві» розглядали наступні питання:
Утвердження гендерної рівності, проголошеної в Україні, яка є однією з найважливіших складових розвитку демократії. Після прийняття у 2005 році Закону «Про забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок» почалося гендерне реформування українського суспільства. Новий поштовх впровадженню гендерних підходів дало прийняття 26 вересня 2013 року Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок на період до 2016 року. Коротко про ініціативи на рівні держави. Київська міська державна адміністрація у тісній співпраці з представниками київської громади, враховуючи кращий міжнародний та вітчизняний досвід, бере найактивнішу участь у гендерних перетвореннях, які стосуються всіх сфер життя.
У рамках Міської цільової програми підтримки сім'ї та молоді на 2012-2016 роки забезпечується фінансування з міського бюджету гендерних ініціатив. Просвітницькими програмами з питань рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім'ї, підтримки кар’єрного росту і політичної активності жінок охоплено всі райони міста Києва.
На другій панельній дискусії «Рівність жінок та чоловіків в економічній сфері» висували наступні питання:
Оновлення й перебудова суспільного та державного життя цивілізованих країн світу йде по шляху утвердження гендерних пріоритетів та гендерних цінностей. Нашій державі необхідно задіяти всі ресурси, потенціал всього населення (чоловіків і жінок) з тим, щоб вирватися з економічної кризи й увійти до світової спільноти як рівноправна європейська країна. Приклади столиці. Рекомендації по впровадженню гендерного підходу в соціо-економічні програми та бюджет.
На третій панельній дискусії розглядали «Подолання гендерних стереотипів та формування гендерної культури», а саме:
Забезпечення рівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства і держави, що є важливою умовою й гарантією дотримання прав людини, запорукою розв’язання соціальних проблем країни, частиною міжнародних зобов’язань держави.
Неабияку роль у формуванні гендерного паритету в нашій державі відіграє сфера освіти. Включення гендерного компоненту у зміст та організацію навчального процесу у сфері освіти сприяє формуванню свідомості, вихованню особистості, вільної від стереотипів та упереджень за ознакою статі.
Після дискусій відбувся обмін досвідом Нобуко Оморі з тематики «Формування гендерної культури в Японії».
Наприкінці засідання учасники конференції підводили підсумки, узагальнювали пропозиції.
Досвід був корисний і цікавий для спеціалістів Центру, які будуть використовувати його у подальшій своїй роботі.
Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.