Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Конфлікти в педагогічному колективі, шляхи запобігання та способи вирішення (фото)

Опубліковано 29 листопада 2019 року о 11:34
фото

Конфлікт – це норма життя.

Коли вам здається, що у вашому житті

Нема конфліктів,

Перевірте, чи є у вас пульс.

Чарльз Ліксон 

28 листопада 2019 року в закладі дошкільної освіти № 199 для практичних психологів ЗДО та НВК відбувся семінар-практикум на тему: «Конфлікти в педагогічному колективі, шляхи запобігання та способи вирішення», який провела Совенко Лариса Петрівна методист НМЦ РУОМС.

У вступному слові перед психологами закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів Совенко Л.П. – методист НМЦ Святошинського РУОМС, відзначила важливість та актуальність даної теми не лише в закладах освіти, а і у повсякденному житті. Заклад освіти не може функціонувати окремо від суспільства, він є відображенням процесів, які відбуваються в Україні сьогодні, а вони, в свою чергу, спонукають задуматися про можливі шляхи вирішення та подолання конфліктної ситуації в цілій країні, адже образа, ворожнеча, сварки, конф­лікти, що приносять нам так багато страждань, — наслідки непра­вильного спілкування. Під час конфлікту ми відчуваємо дискомфорт, тривожність, віддаляємося від друзів, рідних, колег. Необхідно змінити нашу внутрішню установку щодо конфлікту, адже конфлікт – це діалог, взаємодія, джерело розвитку нових взаємин. Людина не може уникнути конфлікту, але може вирішити, брати участь у ньому чи ні.

Проблема конфліктів пов’язана з насильством, яке стрімко зростає в нашому сьогоденні.

Совенко Л.П. закликала до проведення профілактичних заходів щодо подоланні насильства і конфліктів з усіма учасниками освітнього процесу в рамках проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня 2019 року.

Каплун Тетяна Іванівна, директор ЗДО № 199, презентувала заклад, розповіла про його історію і роботу, окреслила завдання, над якими працює педагогічний колектив, відзначила його досягнення, представила діяльність психологічної служби закладу дошкільної освіти, наголосила на важливості спільної, згуртованої роботи всього колективу: адміністрації, психолога, педагогів, батьків, вихованців у  подоланні негативних явищ конфліктної поведінки, недопущення псування відносин, погіршення психологічного мікроклімату в колективі. Наголосила на важливості та ефективності діяльності психологічної служби закладу у збереженні психологічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу, формування професійної компетентності педагогів.

Болдарєва Ірина Сергіївна, практичний психолог закладу, розкрила перед колегами тему: «Конфлікти в педагогічному колективі, шляхи запобігання та способи вирішення». Надала інформацію про конфлікти, розказала про причини виникнення, функції конфлікту, способи вирішення. Ознайомила учасників семінару з конфліктними типами особистості, стратегіями поведінки в конфліктних ситуаціях. Розкрила взаємозв’язок неефективного спілкування з конфліктами, показала вплив установок та стереотипів на перебіг конфлікту, розкрила вплив емоційного вигорання на конфліктну поведінку. Наголосила на толерантності, самовдосконаленні та самоприйнятті як засобу запобігання конфліктам.

Цікавими та повчальними були практичні вправи, такі як: «Сніжинка», «Торбинка асоціацій», «Яблучко та черв’ячок», «Прислів’я», «Ярлики», «Чотири квадрати», «Кокологічний тест», притча «Селянин». У семінарі використовувався діагностичний інструментарій, який дав можливість колегам оцінити свої індивідуальні особливості, психологічні характеристики. Також був представлений психодіагностичний інструментарій для роботи з педагогічним колективом.

Підводячи підсумки семінару-практикуму, Лариса Петрівна наголосила на важливості профілактики конфліктів та недопущенні його в освітньому процесі. Також важливою профілактикою конфліктів  є розвиток навичок ефективного спілкування і вміння будувати стосунки на основі толерантності, взаємопідтримки, взаємодопомоги.

 

Джерело: РУОМС.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux